Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Łaba: Wygrywa się całą drużyną

Patryk Łaba: Wygrywa się całą drużyną

Patryk Łaba przyjmujący i kapitan AZS AGH Kraków został wybrany MVP sezonu 2019/20. W specjalnej rozmowie ocenił całe rozgrywki KRISPOL 1. Ligi, grę Akademików, a także zdradził, jak podchodzi do kwestii nagród. – Na pewno jest to wyróżnienie, które może cieszyć, ale żeby dostawać nagrody MVP, to trzeba wygrywać mecze, a wygrywa się całą drużyną – powiedział siatkarz krakowskiej drużyny.

– Ten sezon na pewno trochę lepszy niż poprzedni, bo nie wisiało na nas widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Ciężko jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo tak naprawdę to liga skończyła się dla nas w kluczowym momencie. W ostatniej kolejce mogliśmy zyskać lub stracić prawo do gry w play offach – dodał Łaba.

Pół żartem pół seria, można powiedzieć, że ostatnio ma pan szczęście do 8. lokaty.Patryk Łaba:Zgadza się. Balansuję trochę na krawędzi, chociaż nie ukrywam, że moje ambicje są na pewno większe. Może w przyszłym roku nie będę musiał czekać do ostatniej kolejki, żeby być pewnym gry w fazie play off (śmiech).

Druga część sezonu była dla was dużo bardziej uda. Przysłowiowa maszyna ruszyła i graliście naprawdę dobrą siatkówkę. Czy w związku z tym czujecie spory niedosyt?

– Szczerze mówiąc, to nie zastanawiałem się, co by było, gdyby liga się nie skończyła przedwcześnie. Zaakceptowałem to, co się dzieje i nie gdybam. Jako drużyna powinniśmy jednak być świadomi, że w tym sezonie nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, które mogły nam dać kilka oczek w tabeli więcej i to powinno powodować u nas niedosyt.

Co było waszą największą siłą?

– Patrząc w statystyki, to naszym najmocniejszym elementem był atak. Jeśli chodzi o inne aspekty, to chyba stanowiliśmy fajną ekipę, którą spajała ciężka praca na treningach, a dodatkowo cieszyło nas granie ze sobą.

Który mecz z tego sezonu szczególnie zapadł panu w pamięć?

– Raczej żadnego nie jestem w stanie specjalnie wyróżnić.

Po kilku latach wrócił pan do Krakowa. To był chyba udany rok dla pana, a zarazem udany powrót?

– Cieszę się bardzo, że mogłem wrócić do AGH i być częścią tej drużyny. A czy powrót był udany? Nie mnie oceniać.

W tym sezonie został pan wybrany MVP całych rozgrywek. To chyba bardzo miłe wyróżnienie, z resztą przyznane po raz pierwszy w tych rozgrywkach. Do tego 4. pozycja najlepiej punktującego sezonu. Chciałoby się powiedzieć, czego chcieć więcej…

– Na pewno jest to wyróżnienie, które może cieszyć, ale żeby dostawać nagrody MVP, to trzeba wygrywać mecze, a wygrywa się całą drużyną. Czego chcieć więcej? Bez problemu znajdę kilka rzeczy nad którymi chciałbym jeszcze popracować (śmiech).

Od kilku lat gra pan w 1. Lidze. Czy któraś drużyna zaskoczyła pana swoim poziomem?

– Stal Nysa w pełnym składzie była w tym sezonie poza naszym zasięgiem. Prezentowali bardzo poukładaną grę.

Nie jest tajemnicą, że po zakończonym sezonie otrzymał pan kilka ofert z PlusLigi, a także KRISPOL 1. Ligi. Czy może pan zdradzić coś więcej na temat swojej dalszej przyszłości?

– Na tę chwilę nie jestem w stanie jeszcze niczego powiedzieć. Rozmowy wciąż trwają.

* Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska – krispol1liga.pl

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę