Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

To one zagrają z Polkami w Wałbrzychu

fot. Michał Szymański

30 czerwca i 1 lipca w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu rozegrane zostaną mecze kobiecych reprezentacji Polski i Czech. Zakończyły się zgrupowania kadr narodowych obu krajów – Polek w Szczyrku, Czeszek w Jabloncu nad Nysą.

Podopieczne trenera Giannisa Athanasopoulosa na ostatni etap przygotowań wyznaczyły sobie Jablonec nad Nysą, gdzie spotkały się 21 czerwca i obóz zakończył się 25 czerwca. Wcześniej trenowały w Prościejovie.Grecki szkoleniowiec czeskiej reprezentacji podał nazwiska szesnastu zawodniczek, które zabierze do Wałbrzycha. W gronie jego podopiecznych są m.in. siatkarki doskonale znane z gry w polskich klubach, jak przyjmujące: Andrea Kossányiová (BKS Stal Bielsko-Biała) i Michaela Mlejnková (Developres SkyRes Rzeszów). Ostatnio kontrakt z bielskim klubem podpisała 19-letnia atakująca Gabriela Orvošova, która również przyjedzie do Wałbrzycha.

Sytuacja ze względu na pandemię koronawirusa jest trudna, ale musimy się do niej dostosować. Cieszymy się, że zagramy kwalifikacje pod koniec wakacji, a nie w styczniu 2021 roku jak wcześniej zakładaliśmy. Cieszymy się, że zagramy dwa mecze z czołowym zespołem Europy – powiedział trener Giannis Athanasopoulos i dodał, że „łatwo nie było gdyż w związku z wyjazdem w czasie pandemii trzeba było wypełnić stos dokumentów, ale mecze z Polską pchną nasze przygotowania dalej.”

Czeska telewizja pokaże mecze z Polską z czego ogromne zadowolenie wyraził prezes Czeskiej Federacji Siatkówki (ČVS) Marek Pakosta.

Kadra czeskich siatkarek na mecze towarzyskie z Polską:
Bajusz Simona
Dostálová Veronika
Grabovská Květa
Hodanová Eva
Chevalierová Adéla
Kohoutová Kateřina
Kossányiová Andrea
Mlejnková Michaela
Orvošová Gabriela
Patočková Tereza
Pavlíková Denisa
Purchartová Barbora
Svobodová Eva
Šimaňová Pavlína
Trnková Veronika
Valková Kateřina

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved