Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Nowy libero w AZS-ie Olsztyn

fot. indykpolazs.pl

Wychowanek AZS Olsztyn, dla którego będzie to debiut w PlusLidze. Jakub Ciunajtis dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn. To wychowanek AZS Olsztyn, dla którego będzie to debiut w PlusLidze. Jakub Ciunajtis w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 15. – Zawsze dążyłem do tego poziomu i chciałem udowodnić, że mogę grać wśród seniorów – mói młody libero.

Jakub Ciunajtis urodził się 6 sierpnia 1998 roku w Pasłęku. Jest wychowankiem AZS Olsztyn, gdzie u boku trenera Sergiusza Salskiego, rozpoczął przygodę z siatkówką. W sezonie 2016/2017, był podstawowym libero Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi, stanowiącej zaplecze seniorskich rozgrywek PlusLigi.W 2019 roku, w składzie UWM Olsztyn, siatkarz wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa z Kortowa zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.  Ciunajtis przez minione trzy sezony, stanowił o sile drugoligowego AZS UWM Olsztyn. Sezon 2020/2021, będzie dla niego pierwszym w PlusLidze, bowiem Jakub Ciunajtis dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn.

– Czuje się podekscytowany, bowiem mogę zagrać z najlepszymi i zobaczyć, jak wygląda profesjonalna siatkówka – przyznaje Jakub Ciunajtis. – Zawsze dążyłem do tego poziomu i chciałem udowodnić, że mogę grać wśród seniorów. Bardzo ucieszyłem się z oferty pozostania w Olsztynie, tym bardziej, iż studiuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Była to najlepsza oferta i bez wahania podjąłem decyzję.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved