Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS zagra o utrzymanie pozycji lidera

I liga K: LOS zagra o utrzymanie pozycji lidera

fot. Gwardia Wrocław

W ósmej serii gier dojdzie do kilku ciekawych meczów. Po dwutygodniowej przerwie do gry powrócą siatkarki Enea Energetyka Poznań oraz Legionovii. Swoją passę będą chciały podtrzymać zawodniczki z Mogilna oraz Nowego Dworu Mazowieckiego. Istotny dla układu tabeli mecz zostanie rozegrany w Sosnowcu, gdzie tamtejszy Płomień podejmie Solną Wieliczka. 

GOSPODYNIE FAWORYTKAMI

Lider tabeli LOS nowy Dwór Mazowiecki zmierzy się z SAN-Pajdą Jarosław. Patrząc na postawę i dyspozycję obu ekip gospodynie z Mazowsza powinny wygrać to spotkanie za komplet punktów. – Do wszystkiego podchodzimy racjonalnie. Naszym celem jest dobra gra, w każdym meczu – powiedział Bartosz Kujawski trener LOS-u. Po drugiej stronie siatki staną jarosławianki, które zajmują wysokie trzecie miejsce, mają na swoim koncie 14. punktów (mają rozegrany mecz awansem z Wieżycą – przyp. red.). W ostatniej serii gier LOS wygrał 3:0 w Sosnowcu z Płomieniem, a biszkopty uległy 0:3 beniaminkowi z Imielina. Nowodowrzanki są bardzo mocne we własnej hali, w dotychczasowych dwóch starciach nie straciły jeszcze seta. Czy tym razem będzie inaczej, przekonamy się w sobotę.

Sokół Mogilno podejmie we własnej hali przegrywającą mecz za meczem Legionovię Legionowo. Po nieudanym meczu w Białymstoku podopieczne trenera Mikołaja Mariaskina będą chciały zatrzeć po sobie złe wrażenia. Porażka w Białymstoku kosztowała mogilninaki utratę pierwszego miejsca w tabeli na rzecz LOS-u. Wyrównany skład oraz własna hala przemawiają za gospodyniami. Legionovia po udanym początku sezonu przegrała cztery mecze z rzędu, zajmuje niskie 12. miejsce w tabeli. Zamiast myśleć o grze w fazie play-off legionowianki muszą myśleć o wydostaniu się ze strefy spadkowej. Drużyna z Mogilna zrobi wszystko aby dopisać do swojego konta trzy punkty.

Enea Energetyk Poznań będzie rywalizowała z Nike Węgrów. Poznanianki w ostatniej serii gier nie grały, przełożyły swój mecz z Legionovią na najbliższą niedzielę. Drużyna z Mazowsza po bardzo dobrym spotkaniu wygrała 3:1 z KS Enea Piła. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Energetyk zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, ma 10 punktów na swoim koncie. Nike jest dziewiąta z siedmioma punktami. Poznanianki wygrały dwa ostatnie mecze w lidze oraz jeden w Pucharze Polski. Będą faworytkami tego meczu.

Dzień później Legionovia uda się na zaległe spotkanie z szóstej kolejki, rozegra w Poznaniu spotkanie z Eneą Energetykiem Poznań. Poznanianki podobnie jak ich rywalki będą miały w nogach mecz z Nike Węgrów. Drużyna z Wielkopolski na pewno tanio skory nie sprzeda w tym spotkaniu, ewentualna wygrana poznanianek sprawi, że drużyna ta nadal będzie liczyć się w grze o fazę play-off.

BARDZO WAŻNY MECZ W SOSNOWCU

Istotny dla układu tabeli zostanie rozegrany w Sosnowcu. Obie ekipy zajmują niskie miejsca w tabeli. Płomień jest przedostatni, a Solna ostatnia. Wieliczanki nie wygrały do tej pory żadnego meczu. Płomień wygrał zaledwie dwa, ma pięć punktów. Mecz ten będzie rewanżem za spotkanie w Pucharze Polski, gdzie wieliczanki wygrały 3:0 – Osobiście wolałabym zamienić wynik meczu z Karpatami na wynik meczu w Pucharze Polski – powiedziała Agnieszka Rabka, druga trenerka ekipy z Wieliczki. Walkę o pełną pulę zapowiada trener sosnowiczanek. – Dla nas kluczowymi meczami w najbliższym czasie będą te z Solną Wieliczką, Nike Węgrów, SMS-em Spała oraz Legionovią Legionowo – powiedział Krzysztof Zabielny. Będzie to mecz o przysłowiowy tlen dla każdej z drużyn. Zwycięzca tego spotkania z większym spokojem będzie mógł patrzeć w górę tabeli.

Mecze przełożone:
Wieżyca Stężyca – MKS Copco Imielin – 2 grudnia 2023
Karpaty Krosno – BAS Białystok – 3 grudnia 2023
KS Enea Piła – SMS PZPS Szczyrk – 9 stycznia 2024

Zobacz również:
Wyniki i tabela i ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved