Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Norwid Częstochowa wygrał sparing z MCKiS-em Jaworzno

Norwid Częstochowa wygrał sparing z MCKiS-em Jaworzno

W kolejnym meczu sparingowym przygotowującym do inauguracji sezonu 2020/2021 w TAURON 1. Lidze Mężczyzn Exact Systems Norwid Częstochowa po pięciosetowym pojedynku pokonał MCKiS Jaworzno. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale ostatecznie to oni musieli uznać wyższość drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Lebiodę. Ostatni set wyjątkowo rozgrywany był do 25.

Jaworznianie znakomicie rozpoczęli mecz od pewnego zwycięstwa w pierwszej partii. Pokonali rywali z Częstochowy aż z dziewięciopunktową przewagą (25:16). Druga odsłona była już bardziej wyrównana. O jej wyniku decydowała bowiem gra na przewagi, z której zwycięsko znów wyszli siatkarze MCKiS-u. Ostatecznie wygrali oni 28:26 i w całym meczu prowadzili już 2:0. Nie potrafili jednak „dobić” przeciwnika.

W trzeciej partii role się odwróciły i inicjatywę przejęli częstochowianie, którzy pokonali gospodarzy 25:20. Rozpędzeni gracze Norwida poszli za ciosem i triumfowali również w secie numer cztery (25:21), doprowadzając tym samym do tie-breaka. Piąta partia wyjątkowo rozgrywana była do 25. W niej górą także byli przyjezdni, którzy wygrali 25:18 i całe spotkanie 3:2.

Częstochowianie ostatni test-mecz przed startem ligi rozegrają 19 października w Kluczborku z miejscowym UKS-em Mickiewicz.

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3
(25:16, 28:26, 20:25, 21:25, 18:25)

źródło: inf. własna, ksnorwidczestochowa.pl