Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19 K: Turniej dobiegł końca. Walka za strefą medalową nie była nudna

MŚ U-19 K: Turniej dobiegł końca. Walka za strefą medalową nie była nudna

Zakończyły się mistrzostwa świata juniorek młodszych U-19. Oprócz meczów o medale w ostatnim dniu rozegrano spotkania o poszczególne miejsca. Nie brakowało ciekawych spotkań, ale i takich, w których szybko wygrywały faworytki.

W piątkowym meczu o miejsce piętnaste młode siatkarki gospodarzy pokonały 3:1 Egipt. Obie drużyny postawiły na solidną zagrywkę, ale to ekipa z Węgier znalazła sposób, by przełożyć to na blok, którym w całym meczu punktowała 13 razy. Dodatkowo Egipcjanki zyskały sporo punktów po błędach rywalek. Te, gdy ograniczyły błędy i dobrze zagrywały – zdołały zapisać seta na swoim koncie. W pozostałych same pomogły przeciwniczkom w wygranej.

Długie, pięciosetowe starcie rozegrały drużyny walczące o 13. lokatę. W nim finalnie lepsze okazały się reprezentantki Dominikany, które przegrywały w meczu już 0:2. W pierwszych dwóch partiach popełniały jednak bardzo dużo błędów i gdy tylko je ograniczyły, złapały wiatr w żagle. Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadziła Ariana Rodriguez (29 punktów).

Mistrzostwa na 12. miejscu zakończyły reprezentantki Polski, które w swoim ostatnim meczu turnieju uległy Korei 0:3. Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj.

W rywalizacji o 9. lokatę Argentyna potrzebowała zaledwie trzech setów, by zakończyć starcie z Chinami. Ekipa z Ameryki Południowej była zdecydowanie lepsza w ataku (40-24), a także w nieznacznie w pozostałych elementach. Gdyby nie jej błędy własne, starcie mogłoby zakończyć się jeszcze szybciej. Najlepiej na boisku radził sobie duet Bednarek/Routaboul, kolejno zdobywając 16 i 12 punktów.

Starcie przedziału miejsc 7-8 na swoim koncie zapisały Brazylijki. Ekipa z Bułgarii zdołała wygrać w nim tylko trzeciego seta. Kanarkowe mogły zakończyć ten mecz szybciej, jednak w zaciętej końcówce tej odsłony zabrakło im trochę chłodnej głowy. Co ważne, bułgarski zespół przegrał to spotkanie na własne życzenie. Bardzo dobrze spisywał się w ataku i w polu serwisowym, ale bolączką Europejek były błędy własne. To one były wodą na młyn dla Brazylijek, które nie wypuściły takiej szansy z rąk.

Tuż za strefą medalową znalazły się ekipy z Chorwacji i Tajlandii, a w ich bezpośrednim starciu lepsza okazała się drużyna z Europy. Do wygranej potrzebowała trzech setów. Tajki walczyły jeszcze w trzecim secie, jednak nie zdołały przedłuży tej rywalizacji. Chorwatki górowały nad nimi na siatce i były skuteczniejsze w ataku.