Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19 K: Turecko-amerykański finał

MŚ U-19 K: Turecko-amerykański finał

Mistrzostwa świata siatkarek U-19 chylą się ku końcowi. Do rozegrania pozostały już najważniejsze mecze turnieju. Do wielkiego finału awansowały Turcja, która pewnie pokonała w półfinale Japonię oraz ekipa z USA, która w czterech setach wygrała z Włoszkami.

W pierwszym półfinale reprezentantki Turcji zdecydowanie górowały nad Japonkami i pewnie awansowały do finału. W pierwszym secie po tureckiej stronie skuteczna była środkowa Begum Kacmaz, która punktowała nie tylko atakiem, ale i blokiem, znacznie przyczyniając się do prowadzenia swojej drużyny. Japonki nie kończyły ważnych akcji, popełniały błędy, a ich słaba skuteczność miała efekt w wyniku. W drugim secie pomyłki azjatyckiej drużyny były jeszcze bardziej widoczne, Turczynki grały swoje i tylko dokładały kolejne punkty do prowadzenia. Potwierdziły swoją przewagę w ostatniej odsłonie. Nie psuły w niej zagrywek i świetnie spisywały się w bloku. Najlepiej punktującą wśród tureckich siatkarek była Liza Safronova (12 punktów). Po drugiej stronie 18 oczek zdobyła Miku Akimoto.

Turcja – Japonia 3:0
(25:16, 25:12, 25:19)

Drugi półfinał był już bardziej zacięty. Z wysokiego „c” mecz rozpoczęły Amerykanki. Rywalki nie radziły sobie w ataku, zwłaszcza ich kapitan Erika Esposito. W drugiej odsłonie ciężar gry wzięła na siebie Chinenyenwa Merit Adigwe, ale reprezentantki USA cały czas były dużo lepsze w atak. W dodatku Favor Anyanwu znalazła w bloku sposób na atakujące przeciwniczki. W trzecim secie długi czas drużyny szły łeb w łeb i choć Włoszki następnie odskoczyły, to rywalki goniły wynik. Ostatnie chwile seta należały jednak w zupełności do Europejek, które przedłużyły to starcie. Nie na długo, bowiem podrażnione Amerykanki w kolejnym secie szybko przejęły inicjatywę (8:5) i utrzymały już przewagę do samego końca.

Włochy – USA 1:3
(18:25, 22:25, 25:20, 15:25)