Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mozolne odrabianie zaległości w II lidze mężczyzn

Mozolne odrabianie zaległości w II lidze mężczyzn

Udało się odrobić małą część zaległości w II lidze mężczyzn. Nadal sporo meczów czeka na swoje rozstrzygnięcia, ale wiele z nich zaplanowanych jest na listopad. W ramach 7. kolejki w poszczególnych grupach starcia w większości były dość jednostronne.

Grupa 1:

Zaległe spotkanie 4. kolejki pomiędzy Orłem Międzyrzecz a SPS Konspol Słupca padło łupem gospodarzy. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, ale w niej 25:22 triumfował Orzeł. W kolejnych partiach poszedł on za ciosem i zakończył mecz bez starty seta. W 7. kolejce Orzeł Międzyrzecz grał na wyjeździe z Notecią Czarnków. Tutaj również 3. zespół tabeli nie stracił seta, a mecz miał podobny przebieg jak ten zaległy. Miejscowi walczyli w premierowej partii, ale przegrali 25:27. W dwóch kolejnych na parkiecie Orzeł dominował. W trzech setach zakończył się także pojedynek w Policach, gdzie miejscowy SMS praktycznie nie podniósł rękawicy Wilków Wilczyn. W żadnym z setów goście nie pozwolili rywalom na dobrnięcie do granicy 15 oczek, a całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia w trzeciej części meczu, wygranej aż 25:9. Stoczniowiec Gdańsk od wygranej 32:30 rozpoczął spotkanie z Konspolem Słupca. Co prawda goście w kolejnej odsłonie triumfowali, ale już w kolejnych zacięte końcówki padały łupem Stoczniowca, który tym samym zapisał na swoim koncie komplet punktów. Równie wyrównany bój stoczyli siatkarze Błyskawicy Szczecin i SKS-u Gorzów Wielkopolski. Miejscowi prowadzili 2:0, ale gracze z Gorzowa Wielkopolskiego byli w stanie przedłużyć losy rywalizacji. W czwartej części meczu Błyskawica przypieczętowała komplet punktów, wygrywając 25:23.

MOS Wola Warszawa i SMS PZPS II Spała nadrabiały zaległości 11 listopada. Starcie to zakończyło się w tie-breaku, choć to uczniowie ze Spały prowadzili już 2:0. Dwie kolejne padły już łupem zespołu MOS-u dość wyraźnie, a w decydującej odsłonie wygrali 15:13. SMS PZPS II Spała przegrał też w ramach odrabiania zaległości z 3. kolejki. Nie dał on rady Sparcie Grodzisk Mazowiecki, tylko w drugiej partii SMS był w stanie przekroczyć granicę 20 oczek. W ramach aktualnej – 7. rundy spotkań rozegrano 3 mecze. Pewnie swoje rozdanie wygrali siatkarze Legii Warszawa, bez starty seta pokonując Trójkę Międzyrzecz Podlaski. Trochę bardziej wyrównany, ale również zakończony w trzech setach, był mecz Sparty Grodzisk Mazowiecki z MOS-em Wolą Warszawa. Padł on łupem gospodarzy z Grodziska Mazowieckiego. SMS PZPS II Spała nie może ostatnich dni zaliczyć do udanych. Chociaż młodzież wygrała premierową partię z Camperem Wyszków, to jednak trzy następne sety wygrali już gracze z Wyszkowa, zapisując na swoim koncie komplet punktów. Liderem tabeli jest Legia Warszawa, która wyprzedza Spartę Grodzisk Mazowiecki.

W grupie 3. wszystkie mecze zakończyły się bez podziału punktów. SMS PZPS I spała co prawda w premierowej odsłonie starcia z Kasztelanem Rozprza z wygranej mógł cieszyć się po długiej grze na przewagi, ale w dwóch kolejnych pozwolił rywalom na zdobycie jedynie 15 oczek w każdej z partii. Czarni Rząśnia nie dali natomiast szans AZS-owi UMK Toruń i zdominowali to wyjazdowe spotkanie, o przewadze gości niech świadczy fakt, że w żadnej z części meczu gospodarze nie byli w stanie wywalczyć nawet 20 oczek. Z wyjazdowego zwycięstwa cieszyli się gracze Hetmana Włoszczowa. Jedynie w drugim secie musieli uznać wyższość rywali – LUKS-u Dobroń, ale zarówno trzeci, jak i czwarty był wyrównany. Obie odsłony padły łupem Hetmana, który tym samym zrównał się z LUKS-em punktami w tabeli. Bzura Ozorków na własnym terenie potknęła się tylko w premierowej części meczu z MOSiR-em Sieradz. Potem miejscowi kontrolowali już boiskowe wydarzenia i są wiceliderami zestawienia.

W zaległym meczu 2. kolejki Chrobry Głogów nie stracił ani jednego seta w meczu z Astrą Nowa Sól. Co prawda goście starali się walczyć w drugiej odsłonie, ale nie byli w stanie przeciwstawić się wyraźnie lepiej dysponowanym siatkarzom lidera tabeli z Głogowa. Już w ramach 7. rundy Chrobry Głogów również potrzebował tylko trzech setów, aby tym razem pokonać Ziemię Milicką Milicz. Co prawda przyjezdni musieli się trochę natrudzić, bowiem druga i trzecia odsłona zakończyła się dopiero wynikiem 26:24. Astra Nowa Sól również triumfowała na wyjeździe, 3:0 pokonując Olavię Oława. Zacięta była jedynie trzecia część meczu, ale i w niej lepsi okazali się goście. Błyskawicznie swoje spotkanie wygrali natomiast gracze Sobieskiego Żagań, nie dali oni szans AZS-owi UZ Zielona Góra. Miejscowi nie mieli punktu zaczepiania i w żadnej z partii nie zdobyli chociażby 20 oczek. Ikar Legnica w swojej hali prowadził z Volley Jelcz-Laskowice 2:0. Gościom udało się doprowadzić do czwartego seta, ale w nim ze zwycięstwa, a co za tym idzie – kompletu punktów, mogli cieszyć się gracze Ikara.

W grupie 5. w ramach 7. kolejki spotkań rozegrano jedynie trzy spotkania, a każde z nich zakończyło się w trzech setach. Młodzi adepci siatkówki z AT Jastrzębskiego Węgla nie dali rady Kęczaninowi Kęty, który dyktował warunki. Nic więc dziwnego, że Kęczanin z 18 punktami na swoim koncie w tabeli jest jej samodzielnym liderem. Równie łatwo na wyjeździe wygrali swoje spotkanie zawodnicy TKS-u Tychy, pokonując AZS Politechnikę Opolską, natomiast MKS II Będzin we własnej hali rozprawił się ze Startem Namysłów, tylko w pierwszej partii pozwalając rywalom na zdobycie więcej niż 20 punktów.

Siatkarze Błękitnych Ropczyc i KKS-u Kozienice rozegrali zaległy mecz 5. kolejki i nie brakowało w nim emocji. Pierwsze dwie odsłony zapisali na swoim koncie gospodarze, ale dwie kolejne to już koncertowa gra gości z Kozienic. O wyniku spotkania decydował tie-break. W nim 15:10 triumfowali siatkarze KKS-u. Już w ramach aktualnej 7. kolejki KKS wywalczył komplet punktów z innym zespołem z Podkarpacia – AKS-em V LO Rzeszów. Gospodarze byli lepsi tylko w trzecim secie, pozostałe padały dość łatwym łupem ekipy z Kozienic. Błękitni Ropczyce nie byli natomiast w stanie ugrać ani jednego seta w meczu z Karpatami Krosno. Mieli oni swoje szanse zwłaszcza w drugiej części tego pojedynku, ale po grze na przewagi padła ona łupem Karpat. W trzech setach swoje spotkanie wygrała również Sparta Kraków, która o ligowe punkty walczyła w Gorlicach. Miejscowy GKPS nie był w stanie w ani jednej części przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nierówny pojedynek stoczyli siatkarze Arki Tempo Chełm z Extrans Sędziszów Małopolski. W premierowej partii lepsi byli gospodarze, ale drugą, najbardziej wyrównaną odsłoną zapisali na swoim koncie przyjezdni, którzy w kolejnych setach poszli za ciosem i wywalczyli komplet punktów. W Jaśle MOSiR podejmował Hutnika-Wandę Kraków i wykorzystał atut własnego boiska. O ile dwie pierwsze odsłony były w miarę wyrównane, a 25:22 triumfowali raz jedni, raz drudzy. To set numer trzy i cztery był wyraźnie na korzyść gospodarzy, którzy tym samym mogli cieszyć się z pełnej puli. MOSiR traci do lidera tabeli z Chełma tylko jeden punkt, a ma rozegrane 2 spotkania mniej.