Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Moustapha M’Baye: Idę pod skrzydła człowieka, który wie, co to ciężka praca

Moustapha M’Baye: Idę pod skrzydła człowieka, który wie, co to ciężka praca

fot. Stal Nysa

– Paweł Rusek przekonał mnie, że zmiana klubu po 4 latach może dobrze na mnie wpłynąć. Będzie nowym impulsem. Gdy graliśmy razem w Gdańsku, widziałem jego etykę pracy. On zawsze był tym zawodnikiem, który po treningu zostawał dłużej i jeszcze chciał pracować. Mam w głowie to wspomnienie i ono pomogło mi podjąć decyzję. Idę pod skrzydła człowieka, który wie, co to ciężka i sumienna praca – powiedział Moustapha M’Baye, nowy środkowy Cuprum Lubin.

Ostatnie 4 lata grałeś w Nysie. Zmiana klubu po takim czasie jest trudniejsza? Moustapha M’Baye: Zadomowiłem się w Nysie. Poznałem tam mnóstwo wspaniałych ludzi, więc czuję pewne przywiązanie. Czy przez to zmiana klubu jest trudniejsza? Trudno mi na razie powiedzieć, wszystko okaże się z czasem. Na pewno jestem bardzo podekscytowany transferem do Lubina i już nie mogę się doczekać początku sezonu. 

W przeszłości przez 2 lata trenowałeś w Gdańsku ramię w ramię z Pawłem Ruskiem. Jak go wspominasz?  

– Paweł Rusek przekonał mnie, że zmiana klubu po 4 latach może dobrze na mnie wpłynąć. Będzie nowym impulsem. Gdy graliśmy razem w Gdańsku, widziałem jego etykę pracy. On zawsze był tym zawodnikiem, który po treningu zostawał dłużej i jeszcze chciał pracować. Mam w głowie to wspomnienie i ono pomogło mi podjąć decyzję. Idę pod skrzydła człowieka, który wie, co to ciężka i sumienna praca. 

Co chciałbyś pokazać w tym sezonie?

– Na pewno chcę pokazać najlepszą siatkówkę, na jaką mnie stać. Wiem, że potrafię prezentować naprawdę fajny poziom. Będę zawsze dążył do tego, by po meczu być indywidualnie z siebie zadowolonym i nie pozostawiać niedosytu. Ważne jest też dla mnie, by w każdym spotkaniu grać na 100% swoich możliwości. A gdy się nie da, to przynajmniej na 99%.

Interesujesz się sportem poza siatkówką?

– Oczywiście. Poza siatkówką, to głównie koszykówką i piłką nożną. Gdy mam czas, śledzę NBA. Lubię też oglądać tenis, zwłaszcza te największe turnieje wielkoszlemowe. Właściwie to można powiedzieć, że jestem fanem sportu ogólnie i jeśli mają miejsce jakieś rozgrywki na najwyższym poziomie, to zawsze chętnie oglądam, niezależnie od dyscypliny. 

Masz jakieś hobby?

– Mam taką małą zajawkę na dobrą kuchnię. Bardzo lubię gotować i dobrze zjeść. Jeśli mamy trochę czasu wolnego, uwielbiam też podróżować. Wyjazdy zawsze sprawiają mi ogromną przyjemność i poszerzają horyzonty.

Twoje marzenie to…  

– Założenie szczęśliwej rodziny z moją obecną partnerką.

I na koniec, jak opisałbyś siebie w kilku słowach?  

– O to chyba lepiej byłoby spytać moich znajomych. Patrząc jednak sam na siebie, na pewno mogę powiedzieć, że jestem energiczny, pozytywnie nastawiony do świata i zawsze uśmiechnięty!

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę