Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Monica De Gennaro: Dotrzeć do finału w jak najlepszej formie

Monica De Gennaro: Dotrzeć do finału w jak najlepszej formie

fot. Rubin / LVF

– Chcemy zdobyć ten puchar. Czekamy na niego od kilku lat. Złoty medal Ligi Mistrzyń to cel, który chcemy osiągnąć – powiedziała Monica De Gennaro, libero Imoco Conegliano.

Wielkimi krokami zbliża się finał Ligi Mistrzyń w Weronie, w którym Imoco Conegliano zmierzy się z VakifBankiem Stambuł. Włoska drużyna liczy, że podtrzyma zwycięską passę i zdobędzie upragniony tytuł. – Powinnyśmy po prostu być sobą i grać swoją najlepszą siatkówkę. W tym sezonie zawsze mocno naciskałyśmy na rywalki. Będziemy musiały zrobić to samo w finale Ligi Mistrzyń. Zdajemy sobie sprawę z mocnych stron przeciwnika, ale wierzę, że starając się ograniczyć je do minimum, odniesiemy zwycięstwo – powiedziała libero Imoco Monica De Gennaro.Podopieczne Daniele Santarelliego mają za sobą imponującą passę 63 zwycięstw z rzędu. W tym sezonie mają już na swoim koncie między innymi mistrzostwo i Puchar Włoch, a sukces w europejskich pucharach ma być jego ukoronowaniem. – Idziemy do przodu mecz po meczu. Tak robiłyśmy przez cały sezon. Stawiamy przed sobą konkretne cele, ale bez żadnych limitów – przyznała defensywna zawodniczka zespołu z Conegliano.

W 2017 roku przegrał on finałową batalię właśnie z VakifBankiem Stambuł. W minionym sezonie nie doszło do decydujących meczów, a przez to Imoco na sukces w europejskich pucharach czeka od kilku lat. – W 2020 roku nie mogłyśmy zagrać o to trofeum z powodu pandemii. Chcemy zdobyć ten puchar. Czekamy na niego od kilku lat. Złoty medal Ligi Mistrzyń to cel, który chcemy osiągnąć – zaznaczyła włoska libero.

Mimo że Imoco Volley jest faworytem finałowej konfrontacji, to jednak siatkarki włoskiej drużyny wiedzą, że muszą zagrać na 100%, aby zdobyć upragnione trofeum. – Musimy być skoncentrowane, nawet w trudnych sytuacjach. Będziemy starać się utrzymać bardzo wysoki poziom gry przez cały mecz. Dużo pracowałyśmy przez ten długi sezon, a naszym celem jest dotarcie do finału w Weronie w jak najlepszej formie – zakończyła Monica De Gennaro.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Ligi Mistrzyń

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę