Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Utalentowana libero przedłużyła współpracę z klubem TAURON Ligi

Utalentowana libero przedłużyła współpracę z klubem TAURON Ligi

fot. Michał Szymański

Energa MKS Kalisz powoli odkrywa karty na sezon 2024/2025. Znamy już komplet libero, które będą decydowały o defensywnej sile ekipy znad Prosny. Na tej pozycji zagrają Natalia Pajdak i Julia Mazur.

 

Wciąż wiele kadrowych znaków zapytania jest po stronie Energi MKS Kalisz. Klub znad Prosny dopiero zaczął ogłaszać roszady w swoim składzie na sezon 2024/2025. Na razie wiadomo jedynie, że jego szkoleniowcem wciąż będzie Przemysław Michalczyk, który do Kalisza trafił w połowie minionego sezonu, zastępując na ławce trenerskiej Marcina Widerę.

 

Komplet na libero

Na pierwszy ogień w Kaliszu poszły zawodniczki grające na pozycji libero. MKS ogłosił już, że na powrót nad Prosnę zdecydowała się Julia Mazur, która poprzednio grała w BKS-ie Bielsko-Biała. Duet libero kaliskiej ekipy będzie ona stanowiła z Natalią Pajdak.

 

Pajdak to młoda libero, która w seniorskiej drużynie MKS-u występuje od sezonu 2022/2023. Wcześniej siatkarskie szlify zbierała w Akademii MKS-u, barwy młodzieżowych drużyn kaliskich reprezentując od 2019 roku. Pod wodzą Marcina Widery zdobyła cztery medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Jest mistrzynią Polski kadetek (2020, 2021) i mistrzynią Polski juniorek (2022). W minionych rozgrywkach pojawiła się na parkiecie w 15 spotkaniach TAURON Ligi.

 

Wcześniej MKS opuściła inna libero, Izabela Śliwa, która przeniosła się do Radomki Radom. W Kaliszu nie zagra już także Aleksandra Rasińska, która obrała zagraniczny kierunek. Natomiast Zuzanna Efimienko-Młotkowska zakończyła swoją siatkarską przygodę w TAURON Lidze.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: MKS Kalisz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved