Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Miriam Sylla: To był trudny mecz

Miriam Sylla: To był trudny mecz

A. Carraro Imoco Conegliano pokonały 3:1 w rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzyń ekipę Vero Volley Monza. Tym samym awansowały bezpośrednio do wielkiego finału, ponieważ z rywalizacji zostały wykluczone kluby rosyjskie. Siatkarki Imoco nie kryły radości z wygranej, tym bardziej, że przegrały drugiego seta i musiały zmotywować się ponownie do dobrej gry.

To był trudny mecz, ponieważ w tym momencie my ich znamy, a oni znają nas, czuliśmy napięcie szczególnie w drugim secie, ale pchnęliśmy to i dzięki Bogu, że to zrobiliśmy – oceniła po spotkaniu Miriam Sylla, MVP tego meczu.

– Na początku zaczęliśmy naprawdę mocno, ale w drugim secie mieliśmy kilka trudnych momentów. Ale przeszliśmy to jako zespół i bardzo się z tego cieszę – dodała Robin de Kruijf, środkowa Imoco.

Siatkarkom Imoco pogratulował szkoleniowiec Vero Volley Monza Marco Gaspari.W pierwszy secie zrozumieliśmy dopiero pod koniec, że nie możemy sobie pozwolić na to, aby nie być agresywnymi w serwowaniu przeciwko takiemu zespołowi jak Conegliano. W drugim secie postawiliśmy na więcej fizyczności i lepiej radziliśmy sobie z atakami. Gratulacje dla naszych przeciwników, którzy zasłużyli na awans.

Conegliano rozpoczęło mecz w najlepszy możliwy sposób, natychmiast wystartowało i nie byliśmy w stanie zregenerować – powiedziała Lise Van Hecke. – W drugim secie graliśmy dobrze, potem nam się nie udało. Nie ma czasu na odpoczynek, są mistrzostwa do jak najlepszego zakończenia.

źródło: cev.eu, inf. własna, verovolley.com