Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miedziowy atak z kolumbijskim temperamentem

Miedziowy atak z kolumbijskim temperamentem

fot. ks.cuprum.pl

Największa bomba w ataku zostaje w Lubinie. Najlepiej punktujący zawodnik Miedziowych Ronald Jimenez spędzi w klubie nadchodzący sezon 2021/2022.  Zanim Jimenez trafił do Polski, grał w wielu europejskich państwach, m.in. w Finlandii, Grecji czy Francji. Rok temu zdecydował się na przeprowadzkę do Lubina i grę w PlusLidze. Dla Kolumbijczyka było to nowe wyzwanie, z którym poradził sobie nad wyraz dobrze. Przez długi czas liderował w rankingu najlepiej punktujących zawodników w lidze. Łącznie w minionym sezonie zdobył 453 punkty, w tym zaserwował 24 asy i postawił 25 bloków. Najwięcej oczek (aż 31) wywalczył w wyjazdowym meczu z MKS-em Będzin. Pięciokrotnie też odbierał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania.

 Wartość Kolumbijczyka dla lubińskiego zespołu jest niepodważalna. To on w sezonie 2020/2021 razem z Wojciechem Ferensem stanowił trzon zespołu w ataku. Ronald Jimenez w dalszym ciągu będzie reprezentował miedziowe barwy.

To był twój pierwszy sezon w Polsce. Coś cię zaskoczyło?

Ronald Jimenez: – Przed przyjazdem do Polski wiedziałem, że PlusLiga stoi na naprawdę wysokim poziomie siatkarskim. Gdy zacząłem tutaj grać, nie było rozczarowania czy zaskoczenia, bo tego właśnie oczekiwałem. Nie zawiodłem się. Cieszę się, że mogłem spędzić tutaj ten sezon i jestem zadowolony, że zostaję dłużej.

Czy czegoś się u nas nauczyłeś?

– W Lubinie wiele się nauczyłem. Przede wszystkim, jak grać w siatkówkę trochę inteligentniej.

Dlaczego zdecydowałeś się zostać dłużej?

– Bo Cuprum Lubin to dobry klub, w którym mogę się rozwijać. Uważam też, że trener Rusek jest wartościowym szkoleniowcem i świetnie poradzi sobie w nowej roli.

Co najbardziej podoba ci się w Lubinie?

– Lubin to ładne miasto. Daje wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu aktywnie. Najbardziej cenię zaś polską kuchnię.

Jaki jest twój główny cel w nadchodzącym sezonie?

– Chcę być podstawowym atakującym i dawać z siebie wszystko na boisku. A co do klubu to chciałbym, żebyśmy awansowali do fazy play-off i spełnili oczekiwania wszystkich względem Cuprum Lubin.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi w sezonie 2021/2022

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę