Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Michał Żuk: Musimy skupić się na swojej grze

Michał Żuk: Musimy skupić się na swojej grze

fot. Fotografia Sportowa - Patryk Kowalski

– Musimy skupić się na swojej grze i na tym, żeby do każdego meczu podejść jakby był najważniejszy. Każda z drużyn będzie walczyła o jak najlepszy wynik, musimy być na to gotowi – powiedział przed turniejem finałowym II ligi Michał Żuk, przyjmujący AZS-u Częstochowa.

W rundzie zasadniczej podopieczni Wojciecha Pudo radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Zakończyli jednak tę fazę zmagań w czołowej czwórce, co pozwoliło im awansować do play-off. W nich wyeliminowali z dalszej walki Kęczanina Kęty. – Naszym założeniem przed sezonem była gra w play-off, trafiliśmy do bardzo silnej grupy, gdzie o awans walczyło aż pięć drużyn. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Udało nam się to osiągnąć, a następnie w rundzie play-off wygrać z wyżej notowaną drużyną – stwierdził Michał Żuk, przyjmujący zespołu z Częstochowy.Na turniej półfinałowy udał się on do Chełma, gdzie zajął pierwsze miejsce. W pokonanym polu pozostawił Karpaty Krosno, Arkę Tempo Chełm oraz MKS Andrychów. – Awansowaliśmy do półfinału z najsilniejszej grupy. Znamy swoją wartość na boisku i wiemy, że jeżeli zagramy na swoim poziomie, jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Byliśmy dobrze przygotowani i wiedzieliśmy, co trzeba o naszych przeciwnikach. Zadbał o to nasz sztab szkoleniowy, gromadząc i analizując materiały – podkreślił doświadczony zawodnik częstochowskiej ekipy, która do Chełma nie jechała w roli zdecydowanego faworyta. – Nie nakładaliśmy na siebie presji, skupialiśmy się na każdej pojedynczej akcji i punkcie. Żeby wygrać pierwszy mecz, a potem następne. Udało nam się to, chociaż łatwo nie było – dodał.

Podopieczni trenera Pudo przygotowują się do rozgrywki finałowej, która 28 kwietnia zacznie się w Warszawie. W ramach przygotowań do turnieju finałowego II ligi rozegrali wygrany 3:2 sparing z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. – Generalnie przygotowujemy się tak samo jak do turnieju półfinałowego, sztab szkoleniowy zbiera oraz analizuje materiały i na pewno przekaże nam najważniejsze informacje o grze rywali. Będziemy odpowiednio przygotowani na wszystkie mecze – zapewnił Żuk.

W podgrupie akademicy po raz kolejny zmierzą się z Karpatami Krosno oraz z Legią Warszawa, która będzie gospodarzem finałowych zmagań. Częstochowianie liczą, że pokażą się z dobrej strony i namieszają w końcowej klasyfikacji. – Każda drużyna udowodniła, że potrafi grać na wysokim poziomie, awansując do turnieju finałowego. Wszystko będzie zależało tylko od nas, musimy skupić się na swojej grze i na tym, żeby do każdego meczu podejść jakby był najważniejszy. Każda z drużyn będzie walczyła o jak najlepszy wynik, musimy być na to gotowi – zakończył Michał Żuk.

źródło: gazetacz.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę