Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak zakończył karierę

Michał Ruciak zakończył karierę

Po wielu latach gry w siatkówkę swoją sportową karierę postanowił zakończyć Michał Ruciak. Zawodnik ten w najwyższej klasie rozgrywkowej występował przez 21 sezonów, a przez lata był także ważnym ogniwem reprezentacji Polski. Ostatnio występował w Stali Nysa.

Nic nie trwa wiecznie. Kariera sportowa także kiedyś się kończy. Nigdy nie jest łatwo podjąć decyzję o zawieszeniu butów na kołku, ale na to właśnie zdecydował się Michał Ruciak. Doświadczony przyjmujący, a następnie libero po sezonie 2021/2022, w którym jego Stal Nysa utrzymała się w PlusLidze postanowił zakończyć swoją przygodę z zawodową siatkówką.

Michał Ruciak urodził się w Świnoujściu. Swoje pierwsze siatkarskie kroki w elicie stawiał w Morzu Szczecin. Następnie występował między innymi w PGE Skrze Bełchatów, Indykpolu Olsztyn, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Espadonie Szczecin, Czarnych Radom, a od 2020 roku był zawodnikiem Stali Nysa. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 21 sezonów. Na swoim koncie ma kilka medali mistrzostw Polski, sukcesy w Pucharze Polski, a także wywalczenie drugiego miejsca w Pucharze CEV wraz z klubem z Kędzierzyna-Koźla.

Przez wiele lat Ruciak był także ważnym ogniwem reprezentacji Polski, w której rozegrał grubo ponad 100 meczów. Wraz z nią wywalczył złoty oraz brązowy medal mistrzostw Europy, zajął pierwsze i trzecie miejsce w Lidze Światowej, a także uplasował się na podium w Pucharze Świata.