Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Radosława Ciemięgi: Wygrane Jokera i Legionovii w drugim dniu

Memoriał Radosława Ciemięgi: Wygrane Jokera i Legionovii w drugim dniu

W drugim dniu Memoriału Radosława Ciemięgi Joker Świecie okazał się lepszy od Pałacu Bydgoszcz. Podopieczne trenera Piotra Mateli zdołały wygrać tylko jednego seta.  Gospodynie imprezy, siatkarki KS Piła, były z kolei tylko tłem dla Legionovii. Ekipa trenera Błażeja Kubiaka tylko w secie trzecim zdobyła 10 oczek.

W mecz lepiej weszły siatkarki ze Świecia (6:2). Błędy świecianek pozwoliły bydgoszczankom nieco się zbliżyć, ale w ustawieniu z Sonią Kubacką Joker prowadził już 12:8. Za sprawą Patrycji Polak-Balmas podopieczne Piotra Mateli zbliżyły się na 13:11. W ekipie Jokera punktowała Brazylijka Maria Luisa Oliveira i przy stanie 17:12 o czas poprosił Piotr Matela, po którym piłkę przechodzącą wykorzystała Sonia Kubacka. Po ataku i asie serwisowym Natalii Skrzypkowskiej było już 21:14. Zagrywka po stronie Jokera funkcjonowała bardzo dobrze seta zakończyła tym elementem Paulina Zaborowska.

Świecianki dobrze weszły także w seta drugiego (2:0), a po ataku Sonii Kubackiej było już 4:1. Joker utrzymywał swoje prowadzenie, po ataku Picussy było już 11:7. W odrabianie strat włączyła się Polak-Balmas i różnica stopniała do 12:10. Po chwili jednak Piotr Matela musiał prosić o czas, kiedy to zrobiło się 16:11 dla rywala, po nim jednak bydgoszczanki popełniły kolejny błąd.  Po stronie Jokera nadal nie zawodziła Brazylijka Maria Luisa Oliveira.  W pewnym momencie Pałac zbliżył się na trzy oczka, a kiedy blokiem popracowała Paulina Bałdyga, zrobiło się już tylko 19:18 dla Jokera. W ustawieniu z Pauliną Bałdygą na zagrywce to Pałac wyszedł na prowadzenie 22:20 po akcji Polak-Balmas i zupełnie zdominowały końcówkę. W meczu było zatem 1:1.

Po wyrównanym początku w trzeciej partii dzięki dobrej zagrywce Joanny Sikorskiej Joker odskoczył na 8:4. Joker utrzymywał przewagę, po udanym bloku prowadziły 13:8, a. wkrótce było już 19:10 po kiwce Joanny Sikorskiej. Joker w pełni dominował na boisku i po udanej akcji w ataku objął prowadzenie 2:1.

W czwartym secie początkowo prowadziły bydgoszczanki (11:8). Po akcji Kamili Kobus było już 13:9 dla Pałacu. Przy stanie 18:14 dla rywala opiekun zespołu ze Świecia wykorzystał drugi już czas. Świecianki rzuciły się do odrabiania strat, dobre wejście zanotowała Julia Twardowska (19:20). Ta sama zawodniczka wyrównała na 21:21, co zmusiło Piotra Matelę do wzięcia czasu. Po akcji Skrzypkowskiej Joker miał piłki meczowe (24:23), a w kolejnej akcji blok świecianek zakończył mecz.

Joker Świecie – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:18, 20:25, 25:15, 25:23)

Legionovia odskoczyła po kiwce Tokarskiej na 9:3. Ekipa z Tauron Ligi dominowała na boisku (12:5). Po akcji Darii Szczyrby było już 14:7. Pilanki miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, dominacja Legionovii w każdym elemencie była ogromna (21:8). Dobrze zagrywała Maja Tokarska. Po udanym ataku Legionovia wygrała seta 25:9.

W drugim secie Legionovia prowadziła 8:2 po niedokładnościach w grze pilanek. Kiedy zagrywki Szymańskiej nie przyjęła Oliwia Urban było już 10:3. Zagrywką popracowała także Hanna Tylska (14:4). O czas poprosił Błażej Kubiak. Obraz gry nie uległ zmianie, przy zagrywce Diany Dąbrowskiej  Legionovia prowadziła już 22:6. Podopieczne trenera Chiappiniego dominowały w każdym elemencie. Wyżej notowana ekipa nie lekceważyła rywala, była bardzo skoncentrowana. Po ataku Soni Stefanik Legionovia miała piłki setowe (24:8). W kolejnej akcji Maja Szymańska atakiem zakończyła zmagania w tej partii.

Trzecią partię od prowadzenia 5:0 po m. in. ataku Magdaleny Damaske rozpoczęły legionowianki.  Przy zagrywce Szymańskiej było już 12:3 po  m. in. akcji Aleksandry Gryki. Dominacja Legionovii trwała w najlepsze (18:5). Kolejny udany atak Szymańskiej dał wynik 22:7. Wynik seta na 25:10 ustaliła Magdalena Damaske.

KS Piła – IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3
(9:25, 8:25, 10:25)