Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Polskie pary odpadły i zajęły miejsca 9-16

ME U-20: Polskie pary odpadły i zajęły miejsca 9-16

Jakub Kurowski i Jakub Nowak pokonali rywali ze Słowacji w I rundzie fazy pucharowej mistrzostw Europy do lat 20, jednak w walce o awans do ćwierćfinału ulegli siatkarzom z Cypru. Podobnie zakończyła turniej żeńska para z Polski. Zuzanna Bielak i Aleksandra Chudzik pokonały wprawdzie w I rundzie rywalki z Danii, ale w walce o awans do ćwierćfinału uległy Hiszpankom i zakończyły turniej na miejscach 9-16.

Zuzanna Bielak i Aleksandra Chudzik po wyjściu z grupy na mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej w I rundzie pucharowej trafiły na Sofię Nørager Bisgaard i Mikalę Maria Mogensen z Danii.

Pierwszy, zacięty set wygrany przez nasze siatkarki do 18 pokazał, że nie będzie to łatwe spotkanie dla biało-czerwonych. W drugiej partii inicjatywę przejęły rywalki i to one okazały się lepsze w końcówce, dzięki czemu wyrównały stan spotkania. O awansie do II rundy miał decydować tie-break, a w nim Polki wróciły do lepszej gry. Chudzik i Bielak wygrały ostatecznie 15:11 i mogły cieszyć się z awansu.

W II rundzie rywalkami naszych siatkarek w walce o ćwierćfinał były Hiszpanki Daniela Álvarez Mendoza i Sofía González Racero. W pierwszym secie rywalki całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku i wygrały wysoko do 13. W drugiej partii Bielak i Chudzik próbowały nawiązać walkę z przeciwniczkami, te jednak znów okazały się lepsze. Hiszpanki wygrały 21:16 i awansowały do ćwierćfinału, a Polki zakończyły udział w turnieju na miejscach 9-16.

I runda:
Bielak/Chudzik POL [12] – Bisgaard/Mogensen DEN [7] 2:1
(21:18, 18:21, 15:11)

II runda:
Álvarez M/González ESP [3] – Bielak/Chudzik POL [12] 2:0
(21:13, 21:16)

Jakub Kurowski i Jakub Nowak po wyjściu z grupy trafili w I rundzie na słowacką parę Michal Trubac/Bruno Pavlicko. Pierwszy set nie był łatwy dla biało-czerwonych, jednak w końcówce udało im się przełamać rywali i wygrali 21:18. W drugiej partii Polacy już kontrolowali wydarzenia na boisku. Szybko uzyskali bezpieczną przewagę i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca. Kurowski i Nowak wygrali do 15 i całe spotkanie 2:0. Dzięki temu awansowali do II rundy.

W walce o ćwierćfinał ich rywalami byli Sotiris Siapanis i Odysseas Savvides z Cypru. W pierwszym, niezwykle zaciętym i wyrównanym secie w końcówce minimalnie lepsi byli Polacy i to oni objęli prowadzenie w meczu. Drugi set zdecydowanie nie poszedł po myśli biało-czerwonych. Cypryjczycy szybko wypracowali sobie przewagę i konsekwentnie ją powiększali, wygrywając wysoko do 12. W tie-breaku rywale kontynuowali dobrą grę i i prowadzili już 10:5. W końcówce Kurowski i Nowak próbowali odrabiać straty, przegrali jednak do 12 i całe spotkanie 1:2. Oznacza to dla nich koniec turnieju i podobnie jak ich koleżanki zajęli w mistrzostwach Europy do lat 20 miejsca 9-16.