Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Poręba: Cieszę się, że mogłem być z tą ekipą

Mateusz Poręba: Cieszę się, że mogłem być z tą ekipą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Męska reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal na uniwersjadzie w Chengdu. – Ten medal może pokazywać, że wszystkie roczniki są dobrze szkolone. Potrafimy pojechać na taki turniej i zagrać dobrą siatkówkę. Na pewno cieszymy się, że nasza ekipa też mogła zdobyć medal, nie tylko ta seniorska grupa – powiedział w rozmowie z polsatsport.pl Mateusz Poręba.

Środkowy podkreślił, że uniwersytecki zespół stworzył świetny kolektyw, który wspierał się wzajemnie i motywował do walki o każdy set i mecz. – Tak było do samego końca, dlatego cieszę się, że mogłem być z tą ekipą.

Teraz przed Porębą kolejne wyzwanie, dołączy on bowiem do reprezentacji seniorskiej. – Już w samolocie myślałem o tym, w jaki sposób to zorganizuję. Osobiście cieszę się, że tego wolnego nie będzie. Początkowo plany pokrzyżowały problemy zdrowotne. Jestem szczęśliwy, że trener obserwował, że wie, że jestem gotowy, aby podjąć treningi z najlepszymi – przyznał.

Środkowy dodał, że podczas uniwersjady skupił się tylko na tym turnieju, nie myśląc o swojej grze pod kątem kadry seniorów. – Starałem się nie myśleć o tym, bo jak człowiek ma za dużo na głowie, to od razu się rozprasza. Skupiłem się, żeby być z chłopakami, tworzyć wspaniałą atmosferę i reprezentować jak najwyższy poziom. To jest udało i jesteśmy przeszczęśliwi. Niektórych chłopaków poznałem na tym turnieju, myślę, że będziemy mieli kontakt bardzo długo, bo są to naprawdę wspaniali ludzie i zawodnicy.

Poręba podkreślił, że polska siatkówka traktowana jest jako jedna z potęg, a to ułatwia grę. – Myślę, że presji nie czujemy, ponieważ polska siatkówka kojarzona jest z potęgą siatkarską. Wychodząc na mecz, to drużyna przeciwna ma większy problem. Wiedzą, że z Polakami będzie ciężko. To samo udowodniliśmy na tym turnieju, że większość meczów poszła po naszej myśli. Włochom trzeba oddać, że zagrali rewelacyjną siatkówkę. Zasłużyli na złoty medal, my cieszymy się ze srebra. Dla nas nie jest to przegrana, a wygrana i to jest zasługa wszystkich chłopaków – zakończył Mateusz Poręba.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved