Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mateusz Mielnik: Zejdzie z nas presja związana z byciem faworytem

Mateusz Mielnik: Zejdzie z nas presja związana z byciem faworytem

fot. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa

– Wiem, że takie turnieje są trudne. Trzeba w nich być skoncentrowanym w każdym meczu. Nawet dwa wygrane spotkania w pierwszych dniach turnieju nie dadzą żadnej pewności, że zespół przejdzie dalej – powiedział przed rywalizacją w turnieju półfinałowym II ligi Mateusz Mielnik, trener Legii Warszawa.

Wygraliście rywalizację w play-off z Camperem, ale chyba sporo nerwów kosztowała ona waszą drużynę?Mateusz Mielnik: Na pewno ta rywalizacja kosztowała nas dużo nerwów i zdrowia, bo rozegranie pięciu meczów w tak krótkim czasie wymaga dobrego przygotowania i odporności na stres, ale wytrzymaliśmy. Wielkie brawa należą się mojemu zespołowi, który wytrzymał presję i bez nadmiernych emocji podszedł do decydującego spotkania. Muszę jednak przyznać, że poziom tego play-off był bardzo wysoki. Nawet dwa przegrane spotkania w Wyszkowie zagraliśmy bardzo dobrze. Oba zespoły grały na wysokim procencie w ataku, a pojedyncze piłki decydowały o wyniku. Jestem bardzo zadowolony, że awansowaliśmy do kolejnego etapu.

Ale ten ostatni mecz był już zupełnie inny niż poprzednie…

– Wykorzystaliśmy atut własnej hali i serwisem zrobiliśmy sporo krzywdy przeciwnikowi. Dlatego wygraliśmy 3:0. Ten piąty mecz zwyciężyliśmy bezapelacyjnie.

A w Wyszkowie trochę nie udźwignęliście presji czy jednak specyfika tamtej hali sprawiła, że ponieśliście dwie porażki?

– Specyfika hali w Wyszkowie oraz dobra gra gospodarzy sprawiły, że odnieśli dwa zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że będzie tam nam ciężko wygrać. W rundzie zasadniczej odnieśliśmy tam zwycięstwo 3:2, ale w tie-breaku przegrywaliśmy już 8:13 i praktycznie jedna piłka zadecydowała o naszej wygranej. Tym razem było podobnie, ale tą jedną piłkę wygrał Camper i doprowadził do stanu 2:2. Hala na pewno robiła różnicę.

Taka zacięta batalia w play-off może podbudować Legię przed kluczowymi meczami?

– Zdecydowanie tak. Wychodzenie z tak trudnych momentów daje dużo pewności siebie zespołowi. Tego nie da się wypracować na treningach, a takie sytuacje bardzo mocno motywują drużynę. Na pewno przyda nam się to w kolejnej fazie sezonu.

Do turnieju półfinałowego podejdziecie już bez presji związanej z byciem faworytem, bo tam już będą sami wymagający przeciwnicy?

– Na pewno zejdzie z nas presja faworyta. W turnieju półfinałowym zagrają wyselekcjonowane zespoły, ich poziom będzie bardzo zbliżony. Wiem, że takie turnieje są trudne. Trzeba w nich być skoncentrowanym w każdym spotkaniu. Nawet dwa wygrane mecze w pierwszych dniach turnieju nie dadzą żadnej pewności, że zespół przejdzie dalej. Specyfika samego turnieju, umiejętności, przygotowanie będą decydowały o wyniku. Ważna będzie też dyspozycja dnia i układ meczów.

A święta pomogły wam czy przeszkodziły w przygotowaniach?

– Święta nam pomogły, ale chłopcy mieli tylko dwa dni wolnego. W drugi dzień świąt już trenowaliśmy. Wynikało to z kalendarza. Nie było zbyt du żo czasu, aby trenować i odpowiednio przygotować się do turnieju półfinałowego, a jednocześnie odpocząć w trakcie świąt, więc musieliśmy to wszystko wypośrodkować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę