Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mateusz Mielnik: Trzeba napocić się, żeby znaleźć na zapleczu PlusLigi

Mateusz Mielnik: Trzeba napocić się, żeby znaleźć na zapleczu PlusLigi

fot. Gwardia Wrocław

– W walce o awans do TAURON 1.Ligi za nami dopiero dwie fazy – zasadnicza oraz play off i przed nami kolejne dwie – turniej półfinałowy i ewentualny finałowy. Naprawdę trzeba napocić się i mocno napracować, żeby znaleźć na zapleczu PlusLigi – mówił trener Legii Warszawa Mateusz Mielnik.

Stołeczna drużyna pewnie wygrała fazę zasadniczą w grupie drugiej II ligi. Niespodziewanie w play-off napotkała mocny opór ze strony Campera Wyszków. W serii do trzech zwycięstw potrzebny był piąty mecz. – Wygraliśmy to spotkanie pewnie 3:0, ale trzecie i czwarte były bardzo ciężkie. Wcale źle w Wyszkowie nie graliśmy, a wręcz powiem, że bardzo dobrze. W czwartym meczu popełniliśmy zaledwie pięć błędów w pięciu setach. Ale przeciwnik był znakomicie dysponowany. O czym zresztą wiedzieliśmy, że we własnej hali prezentuje się świetnie – mówił warszawski szkoleniowiec.Mateusz Mielnik nie ukrywał, jaki jest cel jego zespołu.  – Razem z zespołem postawiono cel awansu do TAURON 1. Ligi. Część zawodników, łącznie ze mną, ma już doświadczenia pierwszoligowe. Chcemy wrócić na zaplecze ekstraklasy. Na razie cieszymy się z awansu do półfinału i niebawem rozpoczniemy przygotowania do walki – powiedział Mateusz Mielnik.

Z sześciu grup II ligi siatkarzy po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału. Z drugiej, obok Legii, zakwalifikował się UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, który w fazie zasadniczej ustąpił warszawskiej drużynie tylko o jeden punkt. – Zespół z Grodziska mierzy wysoko. Jest tam silny skład z doświadczonymi graczami. Klub jest dobrze zorganizowany, ma ładną halę i odpowiednie zaplecze finansowo. Na pewno w Grodzisku mierzą wysoko. Będzie to jeden z naszych rywali, obok Spały i Wielunia, w półfinale – przyznał Mateusz Mielnik.

Półfinałowe turnieje rozegrane zostaną 9-11 kwietnia. Po dwie najlepsze drużyny z trzech grup zakwalifikują się do finałowych zawodów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę