Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Martyna Łukasik: Trener na pewno ma swój plan w głowie

Martyna Łukasik: Trener na pewno ma swój plan w głowie

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski siatkarek zwycięstwem z Francuzkami bez straty seta zainaugurowała sezon kadrowy. Stefano Lavarini sprawdził w trakcie meczu wszystkie dostępne zawodniczki. I zaczął szukać odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań – kto zastąpi Zuzannę Górecką?

Przed rywalizacją w Lidze Narodów, gdzie każdy mecz będzie dla reprezentacji Polski siatkarek starciem o stawkę, biało-czerwone sprawdzają swoją formę w sparingach z Francuzkami. Pierwszy z nich wypadł pozytywnie. Zawodniczki prowadzone przez Stefano Lavariniego wygrały wszystkie cztery sety, na których rozegranie umówili się trenerzy.To dopiero jednak start przygotowań. Trudno wyciągać daleko idące wnioski, skoro w pełnym składzie polska kadra gra właściwie tylko parę dni. – W pełnym zespole jesteśmy tak naprawdę od poniedziałku. Nie było dużo czasu na trenowanie, dlatego na razie bardziej skupiamy się na swojej stronie siatki, niż na przeciwniku. Zawsze wychodząc na boisko gramy jednak o wynik. To jest priorytet. Skupiamy się na tym, co my mamy do poprawy – mówiła po pierwszym sparingu przyjmująca Martyna Łukasik.

Na głębsze analizy jest jeszcze za wcześnie, ale trener Lavarini już musi myśleć. Bo przed sezonem kadrowym z gry wypadła mu Zuzanna Górecka – podstawowa przyjmująca podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej. W zespole zaczyna się zatem rywalizacja o zajęcie jej miejsce.

Na razie trener przygląda się wszystkim zawodniczkom w ten sam sposób. Ma on na pewno swój plan w głowie. Na tę chwilę oczekuje od nas jak najlepszej postawy na treningach i na meczach – mówi spokojnie Łukasik. Chętnych na miejsce Góreckiej jest jednak sporo.

Cały artykuł Jana Pęczaka w serwisie TVP Sport.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę