Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maria Stenzel: W każdym meczu trzeba widzieć szansę

Maria Stenzel: W każdym meczu trzeba widzieć szansę

Siatkarki reprezentacji Polski oficjalnie rozpoczęły sezon 2023. W inaugurującym go spotkaniu towarzyskim z Francją podopieczne trenera Lavariniego wygrały 3:0, a następnie również seta dodatkowego. Choć biało-czerwone wygrały dość pewnie, zastrzegają, że to jeszcze nie jest to, na co je stać. – Wiemy, że ten mecz nie należał do najlepszych i mamy co poprawiać – powiedziała po wygranej libero reprezentacji Polski, Maria Stenzel.

Choć biało-czerwone grały bez Joanny Wołosz na rozegraniu, radziły sobie całkiem nieźle. Siatkarkom z Francji trudno było w pełni dotrzymać im kroku. Najciekawiej było w drugiej odsłonie, w której Polki poprzez swoje błędy pozwoliły rywalkom trzymać się blisko. Mimo to długą walkę na przewagi zdołały wygrać, a kropkę nad  „i” postawiła serwisem Katarzyna Wenerska. – Wiemy, że ten mecz nie należał do najlepszych i mamy co poprawiać. Natomiast końcówka tamtego sezonu już zapowiadała, że początek tego będzie obiecujący. Choć po tym sparingu też nie ma co tego oceniać. Spotkałyśmy się całą drużyną dopiero trzy, cztery dni temu, więc jest dużo pracy przed nami – oceniła Maria Stenzel. Jej drużyna w trzecim secie zagrała w zmienionym składzie i zupełnie odjechała przeciwniczkom, wygrywając także dodatkowego seta. Przed kadrą polskich siatkarek kolejny sparing z Francją, a następnie już poważne graniem, a po występach Polek w tym ostatnim wszyscy są pozytywnie nastawieni.- Zobaczymy, jak będzie wyglądał ten sezon kadrowy. Nie chcę teraz nic mówić i przewidywać. Samo wyjdzie, a ja tylko czekam – dodała libero biało-czerwonych.

Rok 2023 to rok przedolimpijski, więc głównym celem dla biało-czerwonych będzie awans do igrzysk olimpijskich w Paryżu. To dla polskiego zespołu cel nadrzędny, jednak by go zrealizować, może się okazać, że wpływ na to będą mieć występy w każdym spotkaniu. – Miałyśmy już kilka rozmów, jeśli chodzi o nasze cele. Jest nim kwalifikacja do igrzysk i wiemy, że jeśli nie turniej, to mamy szansę awansować jeszcze z rankingu. Więc w każdym meczu trzeba widzieć szansę, trzeba widzieć punkty i pracować na to, by te mecze wygrywać – stwierdziła w rozmowie z TVP Sport reprezentantka Polski.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl