Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski: Myślę, że te przegrane były po coś

Marcin Mierzejewski: Myślę, że te przegrane były po coś

fot. Aleksandra Twardowska

– Myślę, że te przegrane były po coś. Po co? Żeby wygrywać następne mecze i grać lepiej. Nie ma się czym martwić. Wiadomo, że pięć przegranych meczów coś oznacza, ale to nie jest powód do tego, żeby panikować. Jedyne co trzeba zrobić, to czekać na zwycięstwa. A ja jestem pewien, że będziemy czekać do następnej soboty – powiedział podczas audycji AZS na Fali w Radio UWM FM Marcin Mierzejewski.

Trwa seria porażek Indykpolu AZS Olsztyn. Olsztynianie w sobotę przegrali piąty mecz z rzędu w PlusLidze. Mimo porażki sztab olsztynian widzi poprawę gry akademików w ostatnim czasie.Więcej pozytywów niż uwag. W końcu zagraliśmy cały mecz równo i zagraliśmy go dobrze. Niuanse zadecydowały o tym, że wygrała Skra. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby wygrywać następne mecze i schodzić jako zwycięzcy z boiska – powiedział Marcin Mierzejewski. – Myślę, że te przegrane były po coś. Po co? Żeby wygrywać następne mecze i grać lepiej. Nie ma się czym martwić. Wiadomo, że pięć przegranych meczów coś oznacza, ale to nie jest powód do tego, żeby panikować. Jedyne co trzeba zrobić, to czekać na zwycięstwa. A ja jestem pewien, że będziemy czekać do następnej soboty – podkreślił asystent trenera.

W grudniu nowym szkoleniowcem AZS-u został Javier Weber. – To twardy człowiek, widać że doświadczony i dobry trener. Praca, przebywanie, rozmowa z nim to przyjemność – przyznał Mierzejewski. – To jest zupełnie inny styl, oparty na rozmowie z zawodnikami, słuchaniu ich. Taki styl demokratyczny, a nie autorytarny, więc różnica jest bardzo duża – porównał obecnego trenera z poprzednim. Mimo zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca olsztynian nie było innych roszad w składzie i asystentem oprócz Mierzejewskiego pozostał Matteo Bologna. – Wspólnie pracujemy na treningach, natomiast jeśli mówimy o meczach, to każdy ma swoją pracę do wykonania. Ja zajmuję się głównie drużyną przeciwną, Matteo analizuje sposób naszej gry, rozwiązania na naszym boisku. Trener jest od tego, żeby to wszystko wysłuchać i podjąć decyzję – powiedział o podziale obowiązków Mierzejewski.

Marcin Mierzejewski w sezonie 2016/2017 był drugim trenerem Cuprum Lubin. Po roku spędzonym w Lubinie przeniósł się do Olsztyna, gdzie wciąż pracuje. Jak w tym czasie zmieniło się jego postrzeganie siatkówki? – Ono się zmienia co roku. Mam to szczęście, że naprawdę trenowałem z dobrymi trenerami – Cretu, Santillim czy Gogolem. Tych nazwisk przewinęło się naprawdę dużo i od każdego można wyciągnąć zarówno coś dobrego, jak i coś, z czym nie do końca się zgadzam. Chyba na tym polega gruntowanie własnej ścieżki, własnej opinii, że bierzemy to, co dobre i złe i to cedzimy – odpowiedział.

źródło: indykpolazs.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę