Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Saad nową libero Pałacu

Magdalena Saad nową libero Pałacu

Brązowa medalistka sezonu 2020/21 wzmacnia Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. – Zawsze miałam o zespole i klubie z Bydgoszczy zdanie, że to solidne miejsce do pracy, z tradycjami oraz sportowym duchem. W chwili obecnej to przecież jeden z najdłużej grających w LSK klubów – mówi Magdalena Saad, która w przyszłym sezonie zagra na pozycji libero w Pałacu.

Urodzona 14 maja 1985 roku zawodniczka sezon zakończyła na trzecim stopniu podium w ekipie ŁKS Commercecon Łódź. To właśnie stamtąd wywodzi się Magdalena Saad. Na koncie ma także mistrzostwo kraju z Atomem Trefl Sopot (sezon 2011/2012), awans do 1. ligi z San-Pajdą Jarosław (2018/2019),  mistrzostwo 1. ligi z Wisłą Warszawa (2017/2018) czy brąz Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.Przeciwko Pałacowi Bydgoszcz nowa libero rozegrała w najwyższej klasie rozgrywkowej 17 spotkań. Kibice znad Brdy powinni więc dobrze kojarzyć dynamiczną, zwinną zawodniczkę, niejednokrotnie ratującą z opresji zespoły w których grała. Łodzianka ma za sobą osiem sezonów w LSK i 179 spotkań (646 setów). Jeden sezon (2012/13) rozegrała w barwach Lokomotiwu Baku, czyli tuż po mistrzostwie Polski wywalczonym z drużyną z Sopotu. Była najlepiej przyjmującą TAURON Ligi w latach 2008-2010 i wciąż trzyma wysoki poziom – w poprzednim sezonie uplasowała się na 4. miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących (62,41%). O wysoką formę Saad dba także m.in. uprawiając siatkówkę plażową.

Co zdecydowało, że wybrała ofertę gry w Polskich Przetworach Pałac Bydgoszcz? – Na pewno współpraca z trenerem, który ma opinie wymagającego. Zawsze miałam o zespole i klubie z Bydgoszczy zdanie, że to solidne miejsce do pracy, z tradycjami oraz sportowym duchem. W chwili obecnej to przecież jeden z najdłużej grających w LSK klubów – mówi Magdalena Saad.

– Magda to bardzo doświadczona zawodniczka. Pokazała to bardzo dobrze w zeszłym sezonie, że na swojej pozycji jest zawodniczką ze ścisłej czołówki. Gra bardzo dobrze zarówno w przyjęciu, jak i obronie. Dodatkowym jej atutem jest fakt, że jest zawodniczką rywalizującą co roku o MP w siatkówce plażowej i to doświadczenie z piasku na pewno ułatwia jej bardzo grę w hali – przyznał trener Pałacu Piotr Matela.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę