Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M: Dwa mecze w pierwszym dniu rywalizacji

ME M: Dwa mecze w pierwszym dniu rywalizacji

fot. CEV

Już w środę rozpoczną się mistrzostwa Europy mężczyzn. Jako pierwsi na boisko wybiegną siatkarze w Estonii oraz w Finlandii. Podopieczni Cedrica Enarda podejmą Łotyszy i będą faworytami tego spotkania. Podobnie jak Finowie, którzy zmierzą się z reprezentacją Macedonii Północnej. 

 Grupa D:
Estonia – Łotwa
środa, 1.09, godz. 18:00

Pierwszy mecz tegorocznych mistrzostw Europy mężczyzn odbędzie się w Tallinie, gdzie Estończycy podejmą reprezentację Łotwy. Podopieczni Cedrica Enarda będą faworytami tego spotkania. Z estońskiego obozu napłynęły niedawno dobre wiadomości. Swojej kadrze w mistrzostwach Europy pomoże jeden z liderów – Robert Taht. Przyjmujący PGE Skry Bełchatów dostał zielone światło od lekarzy po urazie uda, choć jak sam przyznaje, nie jest jeszcze w 100% zdrowy. Oprócz tego trener Enard może liczyć na doświadczonego Olivera Venno, a także Ardo Kreeka. To oni powinni stanowić o sile estońskiej kadry i pewnie wygrać z niżej notowaną Łotwą.  Estończycy w ostatnich sparingach przed startem turnieju trzykrotnie pokonali Hiszpanów, w trzecim pojedynku liderem był Kristo Kollo, zdobywca 17 oczek. 15 dołożył Venno, a 10 środkowy Timo Tammemaa.

Łotysze do mistrzostw Europy awansowali z kwalifikacji. Okazali się najlepsi w grupie D, pozostawiając w tyle reprezentacje Hiszpanii, Mołdawii oraz Cypru. Z sześciu rozegranych w eliminacjach spotkaniach Łotwa wygrała 4 spotkania, wszystkie 3:0, a 2 przegrała 1:3. Liderem był Atvars Ozolins, który zdobył 102 punkty. Wszystko wskazuje jednak na to, że to trochę za mało, aby pokonać bardziej doświadczonych Estończyków.

Typ eWinner:
Estonia 1.06 – Łotwa 8.20


Grupa C:
Finlandia – Macedonia Północna
środa, 1.09, godz. 19:00 

Drugim meczem pierwszego dnia mistrzostw świata po dwóch stronach siatki staną Finowie oraz Macedończycy. Również w tym pojedynku faworytem będą gospodarze, ale trzeba pamiętać, że Macedończycy to srebrni medaliści Srebrnej Ligi Europejskiej z tego roku, a liderem kadry jest znany z gry w PlusLidze Nikola Gjorgiew. Co prawda w lipcu w dość zaskakujących okolicznościach z funkcji pierwszego szkoleniowca zwolniony został trener Nikola Matijasević. Zdaniem selekcjonera, który przez trzy lata prowadził Macedończyków i decyzji federacji dowiedział się z… facebooka. W mistrzostwach Europę kadrę poprowadzi Dusko Nikolic.

Finowie w mistrzostwach Europy zagrają jako mieszanka doświadczenia i młodości. Do skandynawskiej kadry powrócił rozgrywający Mikko Esko, a cały czas swój kraj reprezentuje Urpo Sivula. W szeregach podopiecznych Joela Banksa nie zabraknie również akcentu z PlusLigi. Parę na rozegraniu z Esko tworzy bowiem mistrz Polski z Jastrzębskim Węglem – Eeami Tervaportti. Patrząc na doświadczenie fińskiego zespołu, nie powinni oni mieć problemu, aby rozpocząć turniej zwycięstwem. Powołania otrzymało czterech graczy, którzy mają więcej niż 30 lat i pięciu debiutantów w tego rodzaju turnieju. Urpo Sivula po raz siódmy będzie walczył w mistrzostwach Starego Kontynentu. – Wśród atakujących „Upi” Sivula wnosi do zespołu ogromne doświadczenie. Jego twardzi rywale, Jokela i Nikula, wnoszą do zespołu swoje różne umiejętności. W ten sposób skończyliśmy z trzema atakującymi i trzema środkowymi – powiedział Joel Banks.

Typ eWinner:
Finlandia 1.18 – Macedonia Północna 4.60 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę