Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Świetny mecz Polek, Serbia pokonana

LN K: Świetny mecz Polek, Serbia pokonana

Reprezentacja Polski siatkarek zagrała bardzo dobry mecz i nawet mając po drugiej stronie siatki silną Serbię przewodziła grze od początku do końca. W wyniku tego biało-czerwone wygrały szybkie dwa sety. W ostatnim rywalki walczyły zaciekle, ale ostatnie słowo w nim, jak i w całym starciu należało do Polek, a konkretniej do Magdaleny Stysiak.

Dobra gra Polek blokiem pozwoliła im już na początku meczu prowadzić 6:3.  W ataku nie zawodziły Martyna Łukasik i Olivia Różański, do tego nadal znakomicie biało-czerwone prezentowały się w elemencie bloku (11:6). Polki utrzymywały prowadzenie, a nawet sukcesywnie je powiększały, wykorzystując także błędy w ataku Uzelac czy Bjelicy (21:13).  Polki nie pozwoliły sobie na stratę takiej przewagi, po ataku Różański miały one serię piłek setowych (24:15). Błędy w ataku Stysiak pozwoliły wprawdzie Serbkom obronić trzy setbole, ale ostatecznie podopieczne Stefano Lavariniego zakończyły zmagania w tej partii blokiem.

Serbki znakomicie weszły w seta trzeciego, po udanym bloku prowadziły 3:0, ale dobra gra na środku Agnieszki Korneluk pozwoliła Polkom szybko wyrównać. Po ataku Magdaleny Stysiak biało-czerwone miały już dwa oczka zapasu (5:3). Serbki wprawdzie odrobiły straty, a po udanym bloku prowadziły 6:5, ale tylko na chwilę. Kiedy przez blok rywalek przebiła się Łukasik, a następnie Serbki nie mogły przedrzeć się przez polski mur, było już 12:7 dla Polek. Biało-czerwone kontrolowały boiskowe wydarzenia, w ataku dobrze radziła sobie Różański, Korneluk zatrzymała blokiem Popović i było 18:12. Serbki jednak nie rezygnowały, punktowały atakiem, do tego po stronie Polek pojawiło się za dużo błędów i różnica stopniała do punktu (21:20). Autowy atak Uzelac dał jednak biało-czerwonym piłki setowe (24:21). Rywalki obroniły jedną z nich, ale ostatecznie atak Magdaleny Stysiak dał polskim siatkarkom prowadzenie w meczu 2:0.

Blok nadal był silną bronią polskich siatkarek, zadziałał na początku trzeciej partii (3:0). Serbki jednak zerwały się do walki, na 7:7 wyrównała Lazović, a kiedy w aut uderzyła Różański, było 10:8 dla rywalek. Punktowały Lazović i Bjelica, a w ataku pomyliła się Stysiak (14:9). Po ataku Uzelac Serbki przeważały 17:14. Gra toczyła się punkt za punkt, ale kiedy zapunktowała atakiem Katarina Lazović, różnica wzrosła do czterech punktów. Przerwę zarządził trener Stefano Lavarini. Po niej z pomocą Polkom przyszedł blok, zapunktowała w ataku także Łukasik (21:22). W tej fazie seta urazu doznała Monika Fedusio i musiała opuścić boisko. Martyna Łukasik doprowadziła do remisu (23:23), a atak Magdaleny Stysiak dał Polkom piłkę meczową (24:23). Ostatecznie jednak gra toczyła się na przewagi, ostatecznie po ataku Magdaleny Stysiak Polki zakończyły mecz wygraną 3:0.

Polska – Serbia 3:0
(25:18, 25:22, 30:28)

Polska: Korneluk (12), Stysiak (20), Łukasik (12), Wenerska (4), Różański (4), Jurczyk (6), Stenzel (libero) oraz Gałkowska, Fedusio (2), Szczygłowska, Czyrniańska (1), Pacak (1) i Nowicka
Serbia: Busa, Drca (1), Popovic (4), Bjelica (9), Aleksic (3), Lozo (6), Pusic (libero) oraz Jegdic (libero), Lazovic (8), Mirkovic (1), Uzelac (11 i Milenkovic