Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Inauguracja rozgrywek dla Niemek

LN K: Inauguracja rozgrywek dla Niemek

fot. Michał Szymański

Wystartowała właśnie Siatkarska Liga Narodów kobiet. W pierwszym meczu rozgrywek reprezentacja Niemiec zagrała z siatkarkami z Niderlandów. Oranje musiały uznać wyższość rywalek, a niemiecki zespół zgarnął komplet punktów po czterosetowym spotkaniu.

Ekipa Oranje w tym spotkaniu miała swoje dobre momenty gry. Całkiem nieźle spisywała się w ataku, a także w bloku. Również w polu zagrywki siatkarki z Niderlandów próbowały pokazać swoją siłę. Niemki jednak były skuteczniejsze w każdym z tych elementów. Najważniejsze jednak jest to, że popełniały mniej błędów. Mecz świetnie otworzyła Ortthmann i to ona była motorem napędowym zespołu. Dobrymi atakami wspierała ją Lena Stigrot. Po drugiej stronie siatki robiła, co mogła Jolien Knollema oraz Indy Baijens, ale nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom.

Hanna Orthmann nadal szalała w polu zagrywki (pięć asów serwisowych w całym meczu), była też niemal nie do zatrzymania w ataku. Natomiast Lina Alsmeier i Camilla Weitzel były czujne na siatce. W trzecim secie niemiecki zespół złapała niemoc w ataku, a nieskończone akcje mściły się. Oranje ograniczyły błędy, solidnie punktowały w ataku, a także dokładały punkty blokiem i przedłużyły to starcie. W kolejnej odsłonie znowu zaczęły oddawać punkty rywalkom, często się myliły i to zdecydowało o tym, że Niemki triumfowały.

Niemcy – Holandia 3:1
(25:21, 25:22, 20:25, 25:22)

Składy zespołów:
Niemcy: Kastner, Alsmeier (15), Stigrot (9), Orthmann (24), Scholzel (2), Weitzel (12), Pogany (libero) oraz Cesar (libero), Stauiz (1) i Strubbe (5)
Holandia: Jasper (7), Knollema (12), Dijkema (1), Baijens (17), Timmerman (13), Dambrink (6), Knip (libero) oraz van Aalen (1), Vos, Stuut, Mulder (5) i Marring (9)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Siatkarskiej Ligi Narodów K

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved