Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Imoco wygrało z Vakifbankiem i jest bliżej gry w półfinale

LM K: Imoco wygrało z Vakifbankiem i jest bliżej gry w półfinale

Zespół Joanny Wołosz Imoco Volley Conegliano wygrał w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzyń z tureckim Vakifbankiem 3:1.  Pierwszą partię włoska drużyna przegrała przez swoją niefrasobliwość, w kolejnych trzech jej dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego jest o krok  od gry w półfinale.

Odwróciły losy seta

Do stanu po 6 toczyła się wyrównana gra. Następnie do głosu doszły siatkarki Imoco, ustrzegły się błędów własnych, prowadziły 11:7. Starty zmniejszyła Cansu Ozbay, Vakifbank przegrywał 9:11. Przyjezdne lepiej zagrały na siatce, utrzymały trzypunktową przewagę do stanu 14:11. Autowy atak Isabelle Haak sprawił, że miejscowa drużyna przegrywała 13:14. Zespół z Półwyspu Apenińskiego szybko powrócił do swojej dobrej gry, po ataku Haak prowadził 16:13, grę przerwał trener Guidetti. Na niewiele się to zdało, liderką Imoco była wspomniana Haak, po jej kolejnym ataku tablica wyników wskazała prowadzenie przyjezdnych 19:15. Wówczas do ataków zerwały się siatkarki znad Bosforu, zniwelowały straty do jednego punktu, przegrywały 19:20, a po ataku Jordan Thompson remisowały (21:21). Był to moment zwrotny tej partii spotkania. Gabi razem z Chiaką Ogbogu punktowały w ataku i miały duży wpływ na zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania.

Zmiana ról na boisku

Po zbiciu Haak Imoco prowadziło 4:2. Przystanie 7:8 turecka drużyna popełniła błędy własne, przegrywała 7:11. Zespół gości poszedł za ciosem powiększył swoje prowadzenie do pięciu punktów, nie zawodziła Haak (13:8). Ekipa Joanny Wołosz odrzuciła od siatki zespół ze Stambułu, set toczył się pod ich dyktando. As serwisowy Haak dał ekipie z Włoch sześciopunktową przewagę (19:13). Atakiem tę część meczu zakończyła Sahra Fahr.

Poszły za ciosem

Otwarcie trzeciej partii należało do Imoco. Przy serii zagrywek Haak było 6:0 dla ekipy gości. Miejscowe siatkarki miały problemy z przyjęciem, grę przerwał ich trener. Dominacja włoskiej drużyny nie podlegała żadnej dyskusji. W zespole Vakifbanku nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar. Przewaga gości po ataku Robinson wzrosła do siedmiu punktów. (14:7). Set nie miał większej historii toczył się pod wyraźne dyktando Imoco, ekipa z północnych Włoch dominowała w polu zagrywki oraz w bloku. Atak Robinson dał im zwycięstwo w trzecim secie.

Dokończyły dzieła

Siatkarki Imoco nie zwalniały tempa, po ataku Haak odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty (3:0). Po niefortunnym początku gospodynie wyrównały po ataku Frantti (6:6). W polu zagrywki ręki nie zwalniała niezawodna Haak, która popisała się asem serwisowym było 10:6 dla włoskiej drużyny. Dominacja podopiecznych Daniele Santerelliego nie podlegała żadnej dyskusji. Haak z Robinson były nie do zatrzymania, siatkarki Vakifbank odbijały się od bloku swoich przeciwniczek niczym od ściany. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich dwóch partiach pewnie wygrały tę część meczu w stosunku 25:18 i są o krok od gry w półfinale.

Vakifbank Stambuł (TUR) – Imoco Volley Conegliano (ITA) 1:3
(25:23, 17:25, 18:25, 18:25)

Vakifbank: Frantti (6), Ozbay (1), Ogbogu (6), Gabi (11), Gunes (4), Thompson (7), Aykac (libero) oraz Karutasu, Cebecioglu, Van Aalen
Imoco: Plummer (10), Robinson (12), De Kruijf (5), Haak (20), Wołosz (2), Fahr (5), De Gennaro (libero) oraz Gennari, Lubian, Bugg