Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wrocławianie zdominowali częstochowian

I liga M: Wrocławianie zdominowali częstochowian

fot. eWinner Gwardia Wrocław

Po raz drugi w tym sezonie częstochowianie przegrali we własnej hali z eWinner Gwardią Wrocław. Gospodarze w pierwszych dwóch setach byli jedynie tłem dla cechujących się znacznie lepszą efektywnością rywali. W trzeciej partii obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami, ale ostatecznie to goście wyszli również z tego seta zwycięsko. Tym samym to podopieczni trenera Lebedewa są o krok od awansu do półfinału.

Pierwsze akcje należały do gości, po błędzie w ataku Tomasza Kryńskiego szybko pierwszy czas wykorzystał trener Lebioda (0:3). Goście dyktowali warunki na boisku, a gdy asa dołożył Łukasz Lubaczewski drugi czas wykorzystał częstochowski szkoleniowiec (1:6). Gospodarze nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego ataku, przy stanie 1:8 nastąpiła podwójna zmiana i na boisko weszli Walczak i Biliński.Wrocławianie kończyli zagrania ze skrzydeł, a wyraźny dystans utrzymywał się (4:11). Zespół z Częstochowy do walki starał się poderwać Jarosław Mucha (6:11). W kolejnej części seta obie drużyny psuły zagrywki. Pojedyncze zagrania Krystiana Walczaka na niewiele się zdały. Do końca to przyjezdni kontrolowali przebieg gry, a punt na wagę zwycięstwa w tej odsłonie zdobył Damian Wierzbicki.

Otwarcie drugiego seta było wyrównane, ale niepozbawione błędów (3:3). Dopiero po asie Arkadiusza Olczyka Gwardia wyszła na prowadzenie 5:3. Skutecznie na siatce punktował Jeffrey Menzel. Stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować goście i po bloku na Kogucie o czas poprosił trener Lebioda (8:11). Gospodarze nie pomagali sobie popełniając niewymuszone błędy (9:13, 10:15). Dobre zagrania Jarosława Muchy i Mikołaja Szewczyka nie wystarczały. Po kolejnym punktowym bloku Gwardii było już 18:13 dla wrocławian, a drugi czas wykorzystał trener Lebioda. Po ataku Lubaczewskiego gwardziści wchodzili w decydującą fazę seta prowadząc 20:15. Częstochowianie do końca stanowili tło dla rozpędzonych rywali. Błąd w polu zagrywki Pawła Cieślika dał serię piłek setowych przyjezdnym, a zepsuta zagrywka Muchy zamknęła seta.

Na początku trzeciego seta częstochowianie skuteczne akcje przeplatali z błędami. As Wierzbickiego i błąd dotknięcia siatki przez częstochowskich blokujących pozwolił Gwardii wyjść na prowadzenie 6:4 a pierwszy czas wykorzystał Piotr Lebioda. W kolejnych akcjach skutecznie atakowali Łukasz Usowicz i Tomasz Kryński (6:7), po drugiej stronie nie odpuszczał duet Lubaczewski/Menzel (6:9). As Damiana Koguta i blok na Wierzbickim sprawiły, że Norwid doprowadził do remisu, a o czas poprosił trener Lebedew (10:10). Atak Menzela i as Olczyła pozwoliły Gwardii odbudować przewagę (11:13). Częstochowianie starali się walczyć, ale wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów. Po nieudanym ataku Koguta drugi raz zawodników do siebie przywołał trener Lebioda (15:17). Skutecznie w dalszej fazie seta atakował Mikołaj Szewczyk. Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek, a po asie Kryńskiego o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych (21:21). Chociaż po błędzie Kryńskiego w ataku było już 23:21 dla Gwardii, pomyłka Wierzbickiego dała wyrównanie (23:23). Atak przez środek Mateusza Siwickiego i as Krzysztofa Gibka sprawiły, że to Gwardia cieszyła się ze zwycięstwa.

MVP: Łukasz Lubaczewski

Exact Systems Norwid Częstochowa – eWinner Gwardia Wrocław 0:3
(17:25, 19:25, 23:25)

Składy zespołów:
Norwid: Kryński (7), Usowicz (5), Kowalski (2), Mucha (11), Kogut (9), Szewczyk (7), Wasilewski (libero) oraz Walczak (3), Kopyść, Franczak (1), Biliński i Cieślik (1)
Gwardia: Lubaczewski (14), Siwicki (4), Wierzbicki (9), Biernat, Olczyk (4), Menzel (10), Mihułka (libero) oraz Gibek (1) i Frąc

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę