Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec z przytupem zakończyła rok 2022

I liga K: Stal Mielec z przytupem zakończyła rok 2022

Liderki tabeli, siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec z przytupem zakończyły rok 2022. W swoim ostatnim ligowym meczu wygrały z beniaminkiem z Mogilna 3:0. Było to trzynaste ligowe zwycięstwo podopiecznych trenera Wiesława Popika. Drużyna z Podkarpacia jest zdecydowanym liderem rozgrywek, z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce.

Pierwszy set miał wyrównany przebieg do stanu po 10. Gospodynie przyspieszyły swoją grę, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Sylwia Kucharska, było 14:12 dla Stali, a po dwóch kontratakach Pauliny Brzoski, mielczanki prowadziły 16:13. Przy stanie 18:15 dla Stali polu zagrywki pojawiła się dobrze znana Sandra Szczygioł, tym razem to ta siatkarka popisała się serią trudnych zagrywek, przyjezdne odrobiły straty i miały jeden punkt więcej (19:18). Przerwa na żądanie wzięta przez miejscowego szkoleniowca okazała się być dobrym posunięciem. Na boisku pojawiła sie Katarzyna Bryda, przy jej zagrywkach mielczanki wyrównały stan rywalizacji, a po błędach swoich rywalek miały dwa punkty więcej (21:19). Był to moment zwrotny tego seta, w końcówce w ataku ze skrzydła nie zawodziła Emilia Mucha. Atak tej zawodniczki sprawił, że Stal wygrała tego seta.

Otwarcie seta numer dwa należało do zespołu z Podkarpacia. Serią trudnych zagrywek popisała się Sylwia Kucharska, było 7:0 dla miejscowej ekipy. Mielczanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, czujnie zagrały w obronie oraz na siatce. Trener Popik rotował składem, zmienniczki wywiązały się ze swoich zadań, gra toczyła się pod zupełne dyktando Stali. Seria błędów własnych zespołu z Mogilna sprawiła, że o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec gości. Posunięcie to nic nie zmieniło, stroną dyktującą warunki gry były liderki tabeli. Po ataku Weroniki Gierszewskiej tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 19:11. Atak Gierszewskiej zamknął tę część gry.

W ostatniej odsłonie meczu Stal nie zagrała z takim animuszem jak miało to miejsce w dwóch poprzednich partiach tego spotkania. Mielczanki kilkukrotnie podawały dłoń swoim rywalkom, a te nie wykorzystały swoich szans. Z dobrej strony pokazała się Wiktoria Przybyło, po jej dwóch asach serwisowych było 7:5 dla zespołu gości. Przyjezdne dotrzymały kroku swoim rywalkom, wynik oscylował wokół remisu, mielczanki wypracowały sobie trzypunktową przewagę (13:10). Po atakach ze środka Karoliny Kohut doszło do kolejnego remisu po 14. W końcówce dała o sobie znać Weronika Gierszewska, po jej ataku oraz dwóch asach serwisowych było 20:17. Przyjezdne pomimo ambitnej gry musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek, uległy im 23:25.

MVP: Emilia Mucha

ITA TOOLS Stal Mielec- Sokół Mogilno 3:0
(25:21, 25:17, 25:23)

Stal: Musiał, Staniszewska, Kulig, Mucha, Kucharska, Brzoska, Pancewicz (libero) oraz Chochołowska, Bryda, Gierszewska, Daria Dąbrowska i Łyduch (libero)
Sokół: Przybyło, Stroiwąs, Kohut, Jóźwiak, Mazurczak, Szczygioł, Koziorowska (libero) oraz Piszcz i Łuczak (libero)