Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejny raz niepełna kolejka zmagań

I liga K: Kolejny raz niepełna kolejka zmagań

fot. Lidia Jaźwińska

W ramach 23. kolejki gier mecze zostaną rozegrane w sobotę oraz w środę 22 marca 2023. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w Poznaniu, gdzie Enea Energetyk podejmie Karpaty Krosno. O zachowanie szans na grę w fazie play-off SAN-Pajda zagra z Trans-Ann Płomieniem Sosnowiec. BAS będzie gościł ITA TOOLS Stal Mielec, a Solna podejmie ostatnią Częstochowiankę. Wieżyca będzie rywalizowała z LOS-em, a Nike Węgrów zmierzy się Legionovią Legionowo

Dla trenera Wiesława Popika cztery ostatnie mecze będą dobrym poligonem doświadczalnym. Mielecki trener będzie mógł dokonać wielu roszad w składzie i będzie mógł przetestować różne warianty gry. ITA TOOLS Stal Mielec zajęła pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i z tego miejsca przystąpi do fazy play-off. Pierwszym sprawdzianem możliwości i umiejętności ekipy z Podkarpacia będzie spotkanie w stolicy Podlasia. BAS Białystok z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, w ostatniej kolejce wygrał z Legionovią, zajmuje piąte miejsce w tabeli. Wszystko wskazuje, że BAS z piątego miejsca przystąpi do gry w najważniejszej części sezonu. Mielczanki po swojej stronie mają doświadczone zawodniczki, szeroki skład oraz większe ogranie na ligowych boiskach. W pierwszej rundzie lepsze okazały się siatkarki z Mielca, które wygrały 3:0.Enea Energetyk Poznań zmierzy się z Karpatami Krosno. Gospodynie tego pojedynku będą faworytkami tego spotkania, po ciężkiej przeprawie wygrały z SAN-Pajdą Jarosław. Pierwszy raz wystąpiłyśmy w takim zestawieniu, bo nie ma naszej atakującej. Dziewczyny wymieniały się na tej pozycji i musimy jeszcze się zgrać w tym zestawieniu –  powiedziała Julita Molenda, siatkarka Energetyka.  Wszystko wskazuje, że powróciły one na właściwe tory i zrobią wszystko aby przystąpić do fazy play-off z drugiego miejsca. Zadania tego na pewno nie ułatwią im krośnianki. Wygrały one trzy ostatnie mecze i podniesionymi głowami udadzą się do stolicy Wielkopolski. Ekipa z Krosna nie powiedziała ostatniego słowa przed rozstawieniem przed meczami w fazie play-off, zajmuje ona ósme miejsce i do końca fazy zasadniczej będzie toczyła korespondencyjną grę z Sokołem oraz z Solną. W Krośnie lepsze okazały się poznanianki, wygrały one po zaciętym meczu 3:2.

Mecz o „sześć” punktów zostanie rozegrany w Jarosławiu, gdzie tamtejszy SAN-Pajda zagra z Trans-Ann Płomieniem Sosnowiec. Jakakolwiek strata punktów przez gospodynie zamknie im drogę do gry w fazie play-off. Pomimo dobrej postawy w Poznaniu ekipa znad Sanu wyjechała zaledwie z jednym punktem, strata ośmiu punktów na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej jest duża. Nie wszystko będzie zależało od miejscowych siatkarek. Muszą one liczyć na korzystne rezultaty z innych boisk. Z kolei sosnowiczanki wciąż nie są pewne zajęcia drugiej lokaty. Wydaje się, że więcej atutów po swojej stronie będą miały przyjezdne. Hala oraz kibice przemawiają za SAN-Pajdą. W pierwszej rundzie lepszy okazał się Płomień, wygrał własnej hali 3:1

Mecze z udziałem Częstochowianki mają taki sam scenariusz, wygrywają rywalki zespołu spod Jasnej Góry w stosunku 3:0. Tym razem też tak powinno być. Solna Wieliczka będzie chciała przełamać passę porażek na własnym boisku. Będzie miała ku temu najlepszą okazję, młoda drużyna z Częstochowy nie ma żadnych szans na utrzymania i na dobre pogodziła się ze spadkiem. W przypadku porażki Karpat w Poznaniu wieliczanki mogą wyprzedzić w tabeli ekipę z Podkarpacia.

Dwa mecze zostały przełożone na 22 marca 2023 związane jest to z występem zawodniczek Legionovii oraz Wieżycy Stężyca w mistrzostwach Polski juniorek.  Nike Węgrów podejmie Legionovię Legionowo. Faworytem tego derbowego spotkania będą przyjezdne. Przegrały one w Białymstoku z BAS-em 1:3, Wciąż nie są pewne utrzymania w I lidze. Zespołowi Nike nie grozi spadek, nie ma on też żadnych szans na grę w play-off. Patrząc na składy i dotychczasowe poczynania obu drużyn trzy punkty w tym meczu powinny zainkasować siatkarki z Legionowa. W szeregach Legionovii grają zawodniczki, które wcześniej występowały w TAURON Lidze. Ich doświadczenie powinno okazać się decydujące w tym meczu. W Legionowie wygrała Nike 3:1.

Wieżyca Stężyca zmierzy się z będącym na fali LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyna z Kaszub prowadzi korespondencyjny pojedynek z Legionovią o pozostanie w I lidze. W chwili obecnej w lepszej sytuacji są podopieczne trenera Dawida Michora, wyprzedzają one o dwa punkty zespół z Mazowsza, plasują się na 12. miejscu. Więcej do powiedzenia w tym spotkaniu powinny mieć siatkarki LOS-u każdy punkt zdobyty w tym meczu będzie ich sukcesem. LOS z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, ma szanse na zajęcie drugiego miejsca po fazie zasadniczej. Traci on zaledwie trzy punkty do Płomienia i ma lepszy rozkład meczów w końcówce. Nowodowrzanki powinny wygrać to spotkanie za komplet punktów. Czy tak się stanie przekonamy się niebawem.

Mecz pomiędzy Sokołem Mogilno a SMS-em Szczyrk został przełożony na 31 marca 2023.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę