Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ciekawy mecz w Mogilnie dla Płomienia

I liga K: Ciekawy mecz w Mogilnie dla Płomienia

fot. Foto Filecki - Płomień Sosnowiec

Choć Sokół Mogilno od wygranej w pierwszym secie rozpoczął pojedynek z Płomieniem Sosnowiec, to trzy kolejne partie padły łupem wiceliderek tabeli. To one, choć miewały przestoje, były w stanie rozstrzygnąć na swoją korzyść całe spotkanie i wyjechać z Mogilna z kompletem punktów.

Trzy pierwsze akcje meczu padły łupem Płomienia, który nie zawodził w ofensywie, a także w bloku. Dopiero akcja Sandry Szczygioł dała pierwsze oczko gospodyniom, poszły one za ciosem i nie tylko doprowadziły do remisu, ale były o punkt lepsze (4:3). Trwała walka, w której żadna z ekip nie potrafiła przejąć inicjatywy (9:9), dopiero przy zagrywkach Weroniki Fojucik udało się to Sokołowi (15:12). Utrzymywał on dystans (19:16), a w końcówce jeszcze go powiększył (23:18). Długą wymianę skończyła Karolina Natanek, a potem jej zespół popisał się asem (21:23), dopiero akcja ze środka miejscowych dała im piłkę setową (24:22), a Szczygioł doprowadziła tę cześć spotkania do końca.Znów to zespół z Sosnowca dobrze zaczął seta, sporo błędów popełniały za to siatkarki z Mogilna (0:4). Nie radziły sobie z dokładnym przyjęciem (5:10), ale miały dobre momenty w ofensywie (8:11). Nie potrafiły jednak złapać kontaktu z rywalkami, błąd przełożenia sprawił, że ponownie traciły pięć punktów (10:15). Sokół znów miał problemy w przyjęciu, a pojedyncze udane ataki ze środka Karoliny Kohut niewiele zmieniały (11:19). Płomień był coraz bliżej triumfu w tej odsłonie, ale gospodynie się nie poddawały. Popisały się serią (15:20), ale akcja Aleksandry Deptuch, a potem kiwka z prawego skrzydła zakończyły tę część meczu na korzyść sosnowiczanek.

Tym razem set rozpoczął się od równej gry, jako pierwsze na dwa oczka odskoczyły siatkarki z Mogilna (6:4), ale dość szybko inicjatywa przeszła na drugą stronę siatki (9:8), z pola zagrywki nie schodziła Kseniya Kurjekowa (11:8) i jej drużyna nie miała większych problemów z utrzymaniem swojego prowadzenia. Dopiero blok miejscowych pozwolił im zmniejszyć straty (13:15), tym razem za linią 9. metra dobrze radziła sobie Szczygioł, natomiast po przytomnym przebiciu piłki sytuacyjnej był remis po 17. Błąd dotknięcia siatki sprawił, że znów o dwa oczka lepsze były przyjezdne (20:18), blok powiększył ich zaliczkę (22:19). Dwa setbole udało się obronić Sokołowi (23:24), ale błąd zagrywki zakończył tę partię.

Mocne otwarcie seta numer cztery zaliczyły zawodniczki z Sosnowca (4:0), gospodynie nie mogły tym razem odnaleźć się w ofensywie (1:6), autowe zagranie Oliwii Laszczyk i błąd dotknięcia siatki sprawił, że przewaga gości zmalała (7:5). Pomyłek nie wystrzegały się także zawodniczki Sokoła (9:13), jednak widowiskowy blok Fojucik, a potem kontra Kohut dały im remis po 14. Po walce punkt za punkt w kluczowym momencie odskoczył Płomień (19:17), powiększając prowadzenie kontrą Deptuch. Tym razem sosnowiecki zespół nie wypuścił swojej zaliczki (23:19), triumfując w całym meczu po akcji Wiktorii Nowak.

MVP: Aleksandra Deptuch

MKS Sokół Mogilno -Trans-Ann Płomień Sosnowiec 1:3
(25:23, 17:25, 23:25, 21:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę