Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kwalifikacje olimpijskie K: Polki w trzech setach pokonują zespół z Kolumbii

Kwalifikacje olimpijskie K: Polki w trzech setach pokonują zespół z Kolumbii

Reprezentacja Polski w kolejnym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pokonała w trzech setach drużynę z Kolumbii. W pierwszym i drugim secie Kolumbijki próbowały dotrzymać kroku naszym siatkarkom, natomiast trzecia odsłona od pierwszych piłek przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Lavariniego. Dla Polek to trzecie zwycięstwo w turnieju.

Pewne uderzenie Magdaleny Stysiask po skosie otworzyło mecz. Kolumbijki nie pomagały sobie w nawiązaniu walki popełniając błędy własne. Od bloku odbiła się Amanda Coneo (5:0), a to zmusiło trenera Neto do wzięcia pierwszej przerwy w meczu. Kolumbijki nie były w stanie znaleźć recepty na grę Stysiak w ataku. Pomimo braku wsparcia skrzydłowych Polki radziły sobie dobrze i pomagały sobie również blokiem (24:20). Olivia Różańśki zakończyła seta (25:21).

Początek seta upłynął pod znakiem polskich kłopotów w przyjęciu. Od bloku odbiła się również Magdalena Stysiak (0:5). Kolumbijki szły za ciosem, a Polki miały bardzo duży problem ze skutecznością pierwszej akcji. Coraz widoczniejsza była zaś Amanda Coneo, nowa siatkarka drużyny z Rzeszowa (9:6). Polkom udało się wyrównać wynik z mozołem. Potem dłoń własnymi błędami zaczęły podawać Kolumbijki. Monika Gałkowska zakończyła seta skutecznym uderzeniem (25:21).

DOMINACJA OD PIERWSZEJ PIŁKI

Od początku seta było widać, że Polki nie chcą się wpędzać w większe kłopoty i weszły w tę partię z większą energią. Agnieszka Korneluk szalała na siatce (10:4). Martyna Łukasik z coraz większą precyzją obijała kolumbijski blok. Chwilę później dobrym atakiem zameldowała się na boisku Czyrniańska (19:8). Polki uwijały się w obronie jak mrówki, a wynik przypieczętowała atakiem z krótkiej Agnieszka Korneluk (25:13).

Polska – Kolumbia 3:0
(25:21, 25:21, 25:13)

Polska: Korneluk (11), Stysiak (19), Łukasik (8), Wołosz (2), Różański (8), Jurczyk (5), Senzel (libero) oraz Wenerska, Gałkowska (2), Czyrniańska (1), Fedusio (1)
Kolumbia: Segovia (12), Gamboa (1), Mentero (5), Cardona (11), Briche (2), Toro (libero) oraz Pascua (7), Rodriguez, Pineres (1), Gonzales

Wyniki oraz tabela turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich (Łódź)