Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwalifikacje olimpijskie K: Chinki nie dały szans reprezentacji Czech

Kwalifikacje olimpijskie K: Chinki nie dały szans reprezentacji Czech

Reprezentacja Chin wygrała trzecie spotkanie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Ekipa gospodarzy do tej pory nie straciła seta i w starciu z Czeszkami również wygrała w minimalnej liczbie setów.

Na początku spotkania w szeregach Chinek dobrze spisywała się Y. Wang, ale Czeszki trzymały się blisko. Wang jednak cały czas szalała, a przy zagrywkach Yuan zrobiło się już 13:6. Czeskie siatkarki były w stanie zagrać w kontrze, ale nie tak często, jak rywalki. Przewaga azjatyckiej drużyny utrzymywała się, tym bardziej, że cały czas aktywny był chiński blok (22:11). W końcówce świetnie zagrała Li i jej zespół wygrał bardzo pewnie.

Europejki trochę lepiej zaczęły kolejną odsłonę, ale szybko straciły prowadzenie, gdyż cały czas przeciwniczki dobrze grały w polu, kontrataku i bloku (10:7). Nadal niezwykle skuteczna była Wang (17:9). Czeszki nie podjęły już walki, choć zdołały odrobić dwa punkt, a także zaliczyły dłuższe wymiany. Całą partię zamknęły skuteczne ataki Li i Gong.

Mimo że czeski zespół starał się walczyć, Chinki od razu skutecznie zablokowały ich starania (5:2). Orvosova i spółka cały czas jednak próbowały i udało im się wyrównać. Same jednak pomagały rywalkom nakręcić grę i Chinki znowu odskoczyły (10:7). Azjatki też się myliły, a Czeszki zaczęły kończyć ważne piłki. To zaowocowało ich prowadzeniem 15:14. Przy zagrywkach Wang chińska drużyna wróciła na czoło i choć rywalki nie składały broni, zakończyła mecz od razu w tym secie.

Chiny – Czechy 3:0
(25:12, 25:16, 25:23)

Chiny: Yuan (12), Diao (3), Gong (8) Wang Y. (12), Wang L. (11), Li (14), Wang M. (libero) oraz Zhong, Zheng (1) i Ding
Czechy: Pavlova, Koulisiani (3), Valkova (2), Mlejnkova (6), Orvosova (12), Havelkova (1), Digrinova (libero) oraz Dostalova (libero), Hodanova (1), Bukovska (7), Kneiflova (3), Kolarova, Pelikanova i Brancuska (2)

Wyniki oraz tabela turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich (Ningbo)