Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy odwołane

Kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy odwołane

fot. Łukasz Krzywański

Po dokładnym zapoznaniu się z sytuacją bezpieczeństwa i zdrowia w Europe, po wielu rozmowach i odbytych telekonferencjach Europejska Federacja Siatkarska CEV podjęła decyzję o anulowaniu wszystkich kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. O uczestnictwie w turniejach finałowych decydować będą rankingi.

Zgodnie z decyzją podjętą przez Zarząd Administracyjny CEV w kwietniu federacja przydzieli wolne miejsca w turniejach finałowych według pozycji w rankingach europejskich. Decyzja, choć trudna, została podjęta w trosce o dobro i zdrowie każdego, kto byłby zaangażowany w poszczególne wydarzenia. Dotyczy to kwalifikacji do mistrzostw Europy U-17 siatkarek, mistrzostw Europy U-18 siatkarzy, mistrzostw Europy U-19 siatkarek oraz mistrzostw Europy U-20 siatkarek.CEV będzie współpracować z federacjami krajowymi, których zespoły będą uprawnione do udziału w finałach danych rozgrywek w celu ustalenia ostatecznej listy uczestników.

Obecnie wiadomo, że w mistrzostwach Europy siatkarek do lat 19 i siatkarzy do lat 20, tylko gospodarze – odpowiednio Bośnia i Hercegowina oraz Chorwacja i Czechy  – mają zapewniony udział. W turniejach finałowych tych rozgrywek pozostało jeszcze kolejno 11 i 10 wolnych miejsc.

Jeśli chodzi o grupy wiekowe U17 siatkarek oraz U18 siatkarzy, oprócz gospodarzy – odpowiednio Czarnogóry i Włoch – awans wywalczyli też zwycięzcy I rundy kwalifikacji.

Są to:
• mistrzostwa Europy U-17 siatkarek: Serbia, Rosja, Słowacja, Finlandia, Włochy
• mistrzostwa Europy U-18 siatkarzy: Turcja, Polska, Czechy, Finlandia, Francja

Pozostałe sześć drużyn w każdych z tych rozgrywek otrzyma prawo gry w turniejach finałowych według odpowiedniego rankingu oraz po potwierdzeniu przez odpowiednie federacje krajowe udziału w imprezie.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę