Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy odwołane

Kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy odwołane

fot. Łukasz Krzywański

Po dokładnym zapoznaniu się z sytuacją bezpieczeństwa i zdrowia w Europe, po wielu rozmowach i odbytych telekonferencjach Europejska Federacja Siatkarska CEV podjęła decyzję o anulowaniu wszystkich kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. O uczestnictwie w turniejach finałowych decydować będą rankingi.

Zgodnie z decyzją podjętą przez Zarząd Administracyjny CEV w kwietniu federacja przydzieli wolne miejsca w turniejach finałowych według pozycji w rankingach europejskich. Decyzja, choć trudna, została podjęta w trosce o dobro i zdrowie każdego, kto byłby zaangażowany w poszczególne wydarzenia. Dotyczy to kwalifikacji do mistrzostw Europy U-17 siatkarek, mistrzostw Europy U-18 siatkarzy, mistrzostw Europy U-19 siatkarek oraz mistrzostw Europy U-20 siatkarek.CEV będzie współpracować z federacjami krajowymi, których zespoły będą uprawnione do udziału w finałach danych rozgrywek w celu ustalenia ostatecznej listy uczestników.

Obecnie wiadomo, że w mistrzostwach Europy siatkarek do lat 19 i siatkarzy do lat 20, tylko gospodarze – odpowiednio Bośnia i Hercegowina oraz Chorwacja i Czechy  – mają zapewniony udział. W turniejach finałowych tych rozgrywek pozostało jeszcze kolejno 11 i 10 wolnych miejsc.

Jeśli chodzi o grupy wiekowe U17 siatkarek oraz U18 siatkarzy, oprócz gospodarzy – odpowiednio Czarnogóry i Włoch – awans wywalczyli też zwycięzcy I rundy kwalifikacji.

Są to:
• mistrzostwa Europy U-17 siatkarek: Serbia, Rosja, Słowacja, Finlandia, Włochy
• mistrzostwa Europy U-18 siatkarzy: Turcja, Polska, Czechy, Finlandia, Francja

Pozostałe sześć drużyn w każdych z tych rozgrywek otrzyma prawo gry w turniejach finałowych według odpowiedniego rankingu oraz po potwierdzeniu przez odpowiednie federacje krajowe udziału w imprezie.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved