Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO: Włoszki uniknęły kłopotów i wygrały z Tajlandią

Kwal. do IO: Włoszki uniknęły kłopotów i wygrały z Tajlandią

Reprezentacja Włoch w trzecim dniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich mierzyła się z Tajlandią. O dziwo tajski zespół postawił Italii dość trudne warunki, ale czysta siła skrzydłowych rozwiązała mecz na korzyść Włoszek. Pomimo kłopotów podopieczne Davide Mazzantiego wygrały 3:1.

Tajki od początku wciągnęły Włoszki w swoją grę. Co ciekawe, trener Davide Mazzanti postanowił dać odpocząć Marinie Lubian. W jej miejscu pojawiła się Federica Squarcini. Środkowa dość szybko zameldowała się skutecznym blokiem (6:4). Między innymi dzięki temu Italia mogła zacząć korzystać z przewagi wzrostu. Od bloku odbiła się też Chatchu-On (20:16). Włoszki w mrugnięciu oka wrzuciły wyższy bieg pod koniec seta, a Squarcini czuła się świetnie we współpracy z Bosio. Seta zakończył kontratak Antropowej (25:19).

Tajki atakowały z coraz większą energią i pracowały coraz lepiej w polu zagrywki. Coraz pewniej w ofensywie czuła się również Chatchu-On (8:7). Przez tajską obronę zawodniczki Mazzantiego wyglądały na coraz bardziej zirytowane. Antropowa zaatakowała w aut (20:17). Nie udało się uratować sytuacji nawet wejściem Lubian. Serwis w siatkę włoskiej atakującej zakończył seta (25:21) i dał Tajlandii remis w meczu.

Francesca Bosio zgubiła rytm we współpracy z Jekateriną Antropową. Natomiast Tajki dużo grały wyblokiem, a to bardzo pomagało im nawiązać równą walkę. Wykorzystana przez Ajcharaoporn kontra dała Tajkom prowadzenie (8:7). Znowu do zniwelowania go potrzebna była czysta siła. Swoje na prawym skrzydle zrobiła również Antropowa (16:13). To właśnie młoda atakująca pomogła reprezentacji Włoch uniknąć wpędzenia się w większe kłopoty. Kropkę nad i postawił atak Danesi (25:22).

Czwartego seta trener Mazzanti postanowił rozpocząć z Jekateriną Antropową w polu zagrywki. To się jednak nie opłaciło, ponieważ Chatchu-On szybko odpowiedziała na to kiwką. Następnie Sylla wyrzuciła piłkę w aut zapewniając Tajkom dobry początek (2:0). Włoszki poszukały pomocy w dobrej grze blokiem, a ich rywalkom w wyrównanej grze nie pomagały błędy własne. Włoski blok robił różnicę i to właśnie tym elementem, zatrzymując Chatchu-On, Italia zakończyła mecz (25:19).

Włochy – Tajlandia 3:1
(25:19, 21:25, 25:22, 25:18)

Włochy: Bosio (1), Danesi (14), Pietrini (12), Sylla (10), Squarcini (11), Antropova (34), Fersino (libero) oraz Lubian, Villani i Gennari
Tajlandia: Guedpard, Nuekjang (12), Bamrungsuk (12), Kokram (2), Kongyot (11), Chatchou-On (11), Nahuanong (libero) oraz Srithong (13), Nootsara, Janthawisut i Sooksod

Wyniki oraz tabela turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich (Łódź)