Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO: Włoszki nie dały szans Słowenii

Kwal. do IO: Włoszki nie dały szans Słowenii

Rywalki Polek z pierwszego meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich – Słowenia, nie miały łatwego rywala w kolejnym spotkaniu. Włoszki z roli faworytek wywiązały się w stu procentach i pokonały przeciwniczki w minimalnej liczbie setów.

Wyrównany początek meczu Słowenia zapewniła sobie dzięki dobrej pracy na siatce. Po słoweńskiej stronie zgodnie z żądaniami trenera widać było bardzo dużą wolę walki. Dopiero kiwka Sylli dała Włoszkom prowadzenie (5:4). Lorena Lorber Fijok odbiła się od włoskiego bloku i pomimo dobrej pracy w obronie Słowenki traciły punkty seriami. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze czuły się w ataku zarówno Miriam Sylla, jak i Elena Pietrini (15:10). Kolejną serię punktów Italia zdobyła dzięki pracy Antropowej w polu zagrywki. Słowenki nie znalazły już odpowiedzi na mocne uderzenie Eleny Pietrini kończące całego seta (25:15).

W kolejnej odsłonie po raz kolejny ustawienie z Franceską Bosio  w polu serwisowym przynosiło Włoszkom punkty. Słoweńska linia przyjęcia miała coraz więcej kłopotów. Uderzyła jeszcze Eva Zatković (11:7). Jednak wciąż jej drużynie zdobywanie punktów szło jak po gruzie. Kolejne szkody w polu zagrywki narobiła rywalkom Lubian. Natomiast błąd w ataku Milosić zakończył seta (25:15).

Dość zaskakująco to Słowenki zaczęły trzecią partię znacznie lepiej (6:2). Dopiero mocne uderzenie Antropowej w kontrataku zakończyło ich dobrą serię. Francesca Villani zastąpiła na boisku Miriam Syllę. Bardzo dobrą zmianę na pozycji atakującej dała zaś Iza Mlakar. Dopiero po dobrej zagrywce Lubian Italia doprowadziła do remisu (9:9). Od tego momentu na boisku toczyła się bardzo wyrównana gra. Po raz kolejny różnicę zrobiła zagrywka Lubian. Później Iza Mlakar pomyliła się w ataku (20:16), a Włoszki doprowadziły trzeciego seta do końca z dużym spokojem. Spotkanie zakończył ich skuteczny blok na Mlakar (25:17).

Włochy – Słowenia 3:0
(25:15, 25:15, 25:17)

Włochy: Lubian (8), Bosio (3), Danesi (7), Pietrinii (9), Sylla (11), Antropova (16), Fersino (libero) oraz Squarcini, Villani (4) i Degradi (2)
Słowenia: Pucelj (2), Fijok (5), Zatkovic (2), Najdić (1), Grbac (1), Planinsec (4), Mazej (libero) oraz Mlakar (7), Pogacar, Siftar (6) i Milosic (3)

Wyniki oraz tabela turnieju kwalifikacyjnego do IO (Łódź)