Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Janczak wraca do Jelcza-Laskowic

Krzysztof Janczak wraca do Jelcza-Laskowic

fot. Gwardia Wrocław

Krzysztof Janczak został nowym trenerem drugoligowej drużyny IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Były szkoleniowiec eWinner Gwardii Wrocław wraca zatem na stare śmieci, bowiem pracował już w Jelczu-Laskowicach w sezonie 2018/2019. Potem trafił do Gwardii, z którą rozstał się pod koniec lutego.

– Krzysztof Janczak już u nas pracował. Dał się poznać jako profesjonalista. Byłem wówczas z niego zadowolony, więc kiedy pojawiła się taka możliwość, podjęliśmy ponownie współpracę. Kontrakt podpisaliśmy na rok – mówi o nowym trenerze Piotr Piechota, prezes IM Faurecia Volley.Gdy olimpijczyk z Atlanty pierwszy raz pracował w Jelczu-Laskowicach, drużyna grała wówczas w III lidze. Potem ekipę przejął Krzysztof Pilawa, który awansował z nią do II ligi. Teraz obaj panowie znów wrócą do układu sprzed trzech lat – Pilawa będzie asystentem, a Janczak pierwszym trenerem.

– W minionym sezonie byliśmy beniaminkiem II ligi. W play-out z Oławą zapewniliśmy sobie utrzymanie w lidze. Teraz chcemy wykonać krok dalej i powalczyć o pierwszą czwórkę – zaznacza Piechota. – Zaczynamy budowę składu i tak naprawdę więcej będziemy mogli powiedzieć za jakiś czas – zaznacza.

Krzysztof Janczak to były reprezentant Polski, zdobywca Pucharu Polski z Chełmcem Wałbrzych w 1993 roku. Jako trener pracował głównie na Dolnym Śląsku, skąd pochodzi (urodził się w Wałbrzychu). Był m.in. w Miliczu i w Victorii Wałbrzych. Pracował także z młodzieżą w ówczesnym Impelu Wrocław.

Jelcz-Laskowice coraz mocniej zaznacza swoją obecność na siatkarskiej mapie Polski. We wrześniu będzie gospodarzem 12. międzynarodowego, charytatywnego turnieju Giganci Siatkówki.

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę