Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kroronawirus w Stalpro Błyskawica Szczecin

Kroronawirus w Stalpro Błyskawica Szczecin

Klub Sportowy Stalpro Błyskawica Szczecin poinformował, że w dniu 12 października przeprowadzono testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dwóch członków drużyny otrzymało wyniki pozytywne. Z uwagi na dobro osobiste siatkarzy i członków sztabu, nie podano do publicznej wiadomości ich danych osobowych. Zarząd klubu jest w stałym kontakcie z sanepidem.

Testy RT-PCR zostały przeprowadzone w godzinach porannych w poniedziałek 12 października. Dzień później, 13 października około południa klub otrzymał wyniki potwierdzające obecność wirusa  SARS-CoV-2 u dwóch członków zespołu. O wszystkich podjętych krokach klub na bieżąco informuje Polski Związek Piłki Siatkowej.W związku z powyższą sytuacją zarząd szczecińskiego klubu złożył wniosek do PZPS-u o przełożenie najbliższego meczu 4. kolejki II ligi z MKS-em STEICO Noteć Czarnków zaplanowanego na sobotę 17 października 2020 roku. O nowym terminie spotkania klub będzie informować na bieżąco.

Szczeciński klubu zaapelował do osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata węchu i smaku oraz bóle stawowo-mięśniowe i złe samopoczucie.

źródło: stalproblyskawica.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved