Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kontuzja przyjmującego Jastrzębskiego Węgla

Kontuzja przyjmującego Jastrzębskiego Węgla

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tomasz Fornal nie zagra w najbliższym meczu PlusLigi oraz nie pomoże na boisku kolegom w turnieju kwalifikacyjnym do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wszystko przez kontuzję, której nabawił się w trakcie jednego z treningów.  

Tomasz Fornal podczas jednego z treningów doznał urazu stawu skokowego, co uniemożliwia jego udział w najbliższych meczach. Do urazu doszło podczas treningu w Bełchatowie, przed niedoszłym z powodu koronawirusa meczem szóstej kolejki PlusLigi z PGE Skrą. – Wyskoczyłem do bloku i spadłem na stopę atakującego – opisuje tamtą sytuację Tomasz Fornal.Po badaniach okazało się, że doszło do skręcenia stawu skokowego. Zawodnikowi początkowo nie sprzyjał fakt, że bezpośrednio po przyjeździe z Bełchatowa wraz z całym zespołem trafił na kwarantannę. Izolacja domowa uniemożliwiła rozpoczęcie zabiegów z fizjoterapeutą. Te okazały się możliwe dopiero po powrocie z kwarantanny do Klubu. – Fizjoterapia „online” na pewno utrudniła nam sprawę. Po powrocie do hali było już dużo lepiej. Po trzech-czterech dniach zawodnik zaczął trenować z zespołem na boisku – informuje Bartosz Celadyn, fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla.

Jak długo może potrwać jego przerwa w grze? Na pewno wykluczony jest występ przyjmującego przeciwko Treflowi Gdańsk oraz w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzów. Sam zawodnik podchodzi do całej sytuacji z optymizmem. – Czuję się dobrze. Do powrotu do pełnej sprawności potrzebuję kilku dni – zakończył Tomasz Fornal.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved