Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Komplet porażek Polek w João Pessoa

Beach Pro Tour: Komplet porażek Polek w João Pessoa

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz nie zdołały wygrać żadnego spotkania w turnieju głównym Beach Pro Tour Elite 16 w João Pessoa. W ostatnim meczu grupy D biało-czerwone uległy brazylijskiemu duetowi Carol/Barbara 0:2.

Polki rywalizowały w grupie D. Biało-czerwone rozpoczęły od porażki z Chinkami w dwóch setach. Następnie również 0:2 przegrały z duetem z Francji. Na zakończenie rywalizacji w tej fazie Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zagrały z Brazylijkami. Ich ostatnimi przeciwniczkami były Carol i Barbara.

Polki nie dały rady Brazylijkom

Pierwsze akcje spotkania toczyły się pod dyktando biało-czerwonych, które odskoczyły na 3:0. Rywalki zaczęły odrabiać straty. Po kolejnych seriach udanych zagrań Carol i Barbara wyszły na prowadzenie 10:8. W środkowej fazie seta trwała zacięta walka. Co prawda Gruszczyńska/Wachowicz odskoczyły jeszcze na 12:10, ale po pewnym czasie również ten dystans został zniwelowany. W końcówce Brazylijki ponownie zaliczyły serię. Polki obroniły pierwszą piłkę setową, ale szybko to rywalki postawiły kropkę nad i.

Drugiego seta również biało-czerwone rozpoczęły od prowadzenia, tym razem 2:0. W tej partii Brazylijki na początku zaliczyły dwie efektowne serie (1:3, 6:3) i (7:4, 11:4). Od tego momentu to Carol i Barbara kontrolowały grę. Polki nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. Chociaż w drugiej części seta Polki starały się walczyć, nie udało im się sprawić niespodzianki. Gruszczyńska i Wachowicz obroniły dwie piłki meczowe, jednak mimo to Brazylijki wysoko wygrały drugą odsłonę.