Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Druga porażka polskiej pary

Beach Pro Tour: Druga porażka polskiej pary

fot. Kamil Pastusiak

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały kolejny mecz grupowy w turnieju Beach Pro Tour Elite 16, rozgrywanym w brazylijskim Joao Pessoa. Lepszy od biało-czerwonych okazał się  duet Placette/Richard. Polska para praktycznie straciła już szanse na awans do dalszych gier. W fazie grupowej zmierzy się jeszcze z parą Carol/Barbara.  

Lezana Placette i Alexia Richard lepiej weszły w mecz z Polkami, wypracowały sobie to dwu, to trzypunktową przewagę.  Gruszczyńska i Wachowicz jednak poderwały się do walki i wyrównały na 7:7.  Kolejne akcje należały jednak do Francuzek, które ponownie odskoczyły (13:10). Polki jednak się nie poddawały, wyprowadziły kilka udanych akcji i wyrównały na 13:13.  Rozgorzała walka punkt za punkt trwająca do stanu 17:17. Końcówka została zdominowana już przez Francuzki, seta zakończył atak Richard(21:18).

W drugiej części meczu Placette i Richard odskoczyły na 6:4. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zdołały na moment doprowadzić do remisu. Rywalki jednak prezentowały się tego dnia lepiej. odskoczyły na 12:9. Zryw Polek i wyrównanie na 13:13 nie pomogło za bardzo, a wręcz tylko podrażniło Francuzki. Te szybko opanowały sytuację i wkrótce przeważały już 17:13. Przewagi tej nie oddały już do samego końca przeważając zwłaszcza w elemencie ataku, a ostatnie akcje w tym elemencie należały do Placette.  Wachowicz zdobyła w tym meczu 13 punktów, Gruszczyńska 9.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Placette/Richard  [FRA ] 0:2
(18:21, 16:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved