Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Falstart Polek w turnieju głównym

Beach Pro Tour: Falstart Polek w turnieju głównym

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały swój pierwszy mecz grupowy w turnieju Beach Pro Tour Elite 16, rozgrywanym w brazylijskim Joao Pessoa. Nasze siatkarki uległy chińskiej parze Xue/Xia.

Polki nieudanie rozpoczęły turniej w Brazylii. Przegrały swój pierwszy mecz i skomplikowały swoją sytuację. Już w pierwszym secie Chinki pokazały naszym siatkarkom, że czeka je piekielnie trudne zadanie. Tylko do stanu 7:7 pozwoliły na wyrównaną walkę. Później zanotowały kilka serii punktowych i zrobiło się 17:11. Polki nie potrafiły znaleźć recepty na rywalki i przegrały tego seta 21:13.

Początek drugiej partii wlał w nas trochę nadziei. Nasze zawodniczki zaczęły ją od 3:0 i wydawało się, że powalczą z Chinkami. Nic z tego, przy 5:5 po przewadze nie było już śladu. Xue i Xia zaczęły swój koncert i kilka akcji później było już 13:7. Chinki kontrolowały przebieg spotkania i finalnie ponownie wygrały do 13.

Teraz nasze siatkarki zagrają z francuską parą Placette/Richard, która wygrała swoje pierwsze spotkanie z Brazylijkami. Jeżeli nasze siatkarki realnie myślą o dalszej grze, to muszą ten mecz wygrać.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Xue/Xia [CHN] 0:2
(13:21, 13:21)