Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolumbijski atakujący na dłużej w Cuprum

Kolumbijski atakujący na dłużej w Cuprum

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ronald Jimenez potwierdził w mediach społecznościowych Cuprum Lubin, że będzie reprezentował barwy tego klubu również w przyszłym sezonie. 31-letni Kolumbijczyk trafił do Lubina w zeszłym roku z francuskiego Tourcoing. W tym sezonie jest wyróżniającym się zawodnikiem Cuprum, decyzja o przedłużeniu z nim kontraktu nie powinna więc dziwić.

Ronald Jimenez wcześniej grał w lidze greckiej (Olympiakos Pireus), austriackiej (Hypo Tirol Innsbruck) i francuskiej (Saint Nazire, Chaumont VB, Tourcoing). To właśnie z tego ostatniego klubu trafił przed obecnym sezonem do PlusLigi, ściągnięty przez Cuprum Lubin.Kolumbijczyk zagrał we wszystkich 25 spotkaniach lubinian w tym sezonie, zdobywając w nich w sumie 450 punktów, co daje średnią 18 punktów na mecz. Najwięcej, bo 31 punktów zdobył w spotkaniu z MKS-em Będzin na początku listopada. 31-letnia siatkarz ma na swoim koncie również 24 asy serwisowe i 25 punktów zdobytych blokiem. Pięciokrotnie w tym sezonie odbierał statuetkę MVP meczu.

Lubinianie zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli PlusLigi i przed nimi jeszcze mecz z Jastrzębskim Węglem. Zespół Cuprum ma jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie 8. miejsca, ale praktycznie jest to niemal niemożliwe. Drużyna z Lubina chciałaby jednak poprawić swoje miejsce w tabeli i zagrać potem o miejsce 9. na koniec sezonu. Jeśli lubinianie ulegną rywalom w ostatnim meczu rundy zasadniczej, pozostanie im walka o miejsce 11.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę