Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne zamieszanie z Amerykaninem w PlusLidze, GKS trenuje bez Ma’a

Kolejne zamieszanie z Amerykaninem w PlusLidze, GKS trenuje bez Ma’a

fot. Stal Nysa

GKS Katowice rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Nie pojawił się na nich Micah Ma’a, którego wiąże ważny kontrakt z górnośląską drużyną. To już kolejny Amerykanin po Taylorze Sanderze, który nie stawił się w klubie PlusLigi po międzysezonowej przerwie.

 Oświadczenie klubu:

 

GKS GieKSa Katowice S.A. informuje, że do 31 maja 2023 roku jest związana umową z Micahem Ma’a. Dnia 20 maja 2022 agent Micaha Ma’a poinformował GKS Katowice o chęci rozwiązania kontraktu Zawodnika, obejmującego sezon 2022/2023. Mimo trudnego momentu na rynku transferowym i braku dostępnych alternatyw Klub podjął rozmowy z Zawodnikiem na temat rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Zawodnik nie przystał na ofertę Klubu, z kolei GKS Katowice nie mógł zaakceptować propozycji Zawodnika, która narażałaby Klub na poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe. W związku z tym Klub poinformował Zawodnika, że kontrakt na sezon 2022/2023 pozostaje w mocy.

 

Wobec powyższego w dniu 31 maja 2022 roku Micah Ma’a za pośrednictwem wiadomości mailowej poinformował GKS Katowice, że rozwiązuje umowę „ze względu na nieuzasadnione zachowanie klubu”. Z uwagi, że nie zaistniała żadna z przesłanek umożliwiających rozwiązanie umowy przez Zawodnika zawartych w kontrakcie, spółka GKS GieKSa Katowice S.A. oświadczyła Zawodnikowi, że wypowiedzenie przez niego umowy nie wywołuje skutku prawnego i umowa zawarta 1 sierpnia 2021 roku pozostaje w mocy.

 

Klub poinformował o zdarzeniu Międzynarodową Federację Siatkówki (FIVB), Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Polską Ligę Siatkówki S.A.

 

Mimo wezwań do stawienia się na rozpoczęcie przygotowań Micah Ma’a nie pojawił się w Katowicach i poinformował Klub o braku woli wznowienia treningów z naszym zespołem. Tym samym GKS GieKSa Katowice S.A. nie miała innego wyjścia, jak rozpocząć procedury dyscyplinarne wobec Zawodnika przewidziane w regulacjach PLS S.A. i FIVB. Stosowne dokumenty zostały już wysłane i czekają na rozpatrzenie.

 

Nasz Klub pozostaje na stanowisku, że wiąże go ważny kontrakt z Micahem Ma’a i oczekuje jego przyjazdu w najbliższych dniach. Aby zagwarantować odpowiedni poziom sportowy drużyny i właściwą jakość przygotowań do nadchodzącego sezonu, Klub 1 sierpnia rozpoczął poszukiwania zawodnika celem uzupełnienia składu.

 

GKS GieKSa Katowice S.A. wyraża głęboką wdzięczność Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz Polskiej Lidze Siatkówki S.A. za poparcie stanowiska Klubu przed organami FIVB i CEV oraz jednoznaczne potępienie zachowania Zawodnika i jego agencji menadżerskiej.

źródło: GKS Katowice - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę