Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > KMŚ K: Udana inauguracja Imoco i Minasu

KMŚ K: Udana inauguracja Imoco i Minasu

W tureckiej Ankarze rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Świata kobiet, które powróciły do siatkarskiego kalendarza po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Od zwycięstwa imprezę zainaugurowały obrończynie trofeum. Zawodniczki Imoco Volley Conegliano w grupie A pokonały Fenerbahce. Rywalizację grupie B udanie rozpoczął z kolei Minas Tenis Clube.

W pierwszym starciu imprezy zmierzyły się ze sobą brazylijski Minas Tenis Clube oraz kazachski Altay VC. Choć początek spotkania był wyrównany, sukcesywnie inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki z Ameryki Południowej. Inauguracyjną partię bez większych problemów wygrały one 25:20. W drugą lepiej weszły ich rywalki, które długo w niej prowadziły. W końcówce seta straciły jednak koncentrację. Przy stanie 18:15 siatkarki Minasu odrobiły bowiem straty i ostatecznie to one triumfowały 25:22. W trzeciej odsłonie podopieczne Nicoli Negro postawiły kropkę nad i, tym razem pewnie pokonując już Altay 25:18.

Minas Tenis Clube – Altay VB 3:0
(25:20, 25:22, 25:18)

Minas: Gattaz (9), Macris (1), Daroit (10), Thaisa (13), Neri (14), Cuttino (9), Leia (libero) oraz Kisy (3), Heldes
Altay: Anarkulowa (5), Ufimcewa (9), Radenković (3), Kodola (8), De La Cruz (15), Anikonowa (2), Beket (libero) oraz Nurbergenowa, Balagazinowa, Kenżabajewa, Meister (1), Belowa

Udanie rozgrywki rozpoczęły też broniące mistrzowskiego tytułu siatkarki Imoco Volley Conegliano. Ich pierwszym rywalem było Fenerbahce Opet Stambuł. Ekipa Joanny Wołosz znakomicie otworzyła to spotkanie, rozbijając przeciwniczki w inauguracyjnej partii 25:12. Zwycięstwo w kolejnej odsłonie nie przyszło im już jednak tak łatwo. Początkowo toczyła się w niej walka punkt za punkt, a w końcówce turecki zespół prowadził nawet 20:18. Nie zdołał jednak utrzymać przewagi i ostatecznie to włoska ekipa triumfowała 25:23. W trzecim secie Imoco Volley Conegliano szybko przejęło inicjatywę, wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie (9:4) i utrzymywało je do wyniku 24:20. Gry wydawało się, że za chwilę spotkanie dobiegnie końca, Fenerbahce obroniło trzy piłki meczowe. Kolejną zespół z Italii już wykorzystał, pokonując rywalki 25:23, a w całym spotkaniu wygrywając 3:0.

Imoco Volley Conegliano – Fenerbahce Opet Stambuł 3:0
(25:12, 25:23, 25:23)

Imoco: Plummer (13), Courtney (7), De Kruijf (7), Folie (6), Wołosz (5), Egonu (22), De Gennaro (libero) oraz Caravello, Forsini, Gennari
Fenerbahce: Lazarewa (12), Meliha (3), Fedorowcewa (18), Naz (1), Erdem (6), Popović (2), Gizem (libero) oraz Dicle (3), Cristina (1)