Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn: Plan wykonany

Karol Butryn: Plan wykonany

28. kolejka PlusLigi zakończyła się pojedynkiem pomiędzy Cuprum Lubin oraz Indykpolem AZS Olsztyn. Dwa oczka z Dolnego Śląska wywieźli gracze olsztyńskiego zespołu. – Cieszymy się, że udało nam się w czwartym secie wrócić do gry. Poprawiliśmy wtedy przede wszystkim naszą zagrywkę. Myślę, że to właśnie ona zadecydowała o losach tego spotkania, bo dzięki niej mogliśmy lepiej grać w systemie blok-obrona – skomentował Karol Butryn, MVP poniedziałkowego pojedynku.

Cuprum Lubin już nie raz w tym sezonie pokazał, że nie boi się faworytów. Nie inaczej było w rywalizacji z wyżej notowanym zespołem z Olsztyna, z którym lubinianie prowadzili już 2:1. Ostatecznie jednak musieli zadowolić się tylko jednym punktem do ligowej tabeli. – Na początku czwartego seta rywale bardzo ryzykowali na zagrywce, dobrze im wychodziła. Strzelili kilka asów, odrzucili nas od siatki i stąd się wzięła ta przewaga. Mieliśmy jednak też swoje szanse, bo tę ośmiopunktową przewagę udało nam się zbić do tylko dwóch oczek w końcówce – mówił atakujący Cuprum, Adam Lorenc i dodał: – Była nawet szansa zbliżyć się jeszcze bardziej, ale niestety się nie udało. Szkoda, bo mieliśmy apetyty na wygraną w tym meczu. Mimo wszystko cieszy mnie to, że choć przegrywamy, to nie poddajemy się, walczymy do końca i nie jesteśmy łatwym przeciwnikiem – podsumował podopieczny Pawła Ruska.

Ekipa z Warmii i Mazur w Lubinie walczyła o zapewnienie sobie fazy play-off. Nie pokazała się może z rewelacyjnej strony, ale udało jej się zwyciężyć. – Z każdym zespołem w PlusLidze trudno się gra, ale przyjechaliśmy do Lubina, żeby wygrać. Cieszymy się, że udało nam się w czwartym secie wrócić do gry. Poprawiliśmy wtedy przede wszystkim naszą zagrywkę. Myślę, że to właśnie ona zadecydowała o losach tego spotkania, bo dzięki niej mogliśmy lepiej grać w systemie blok-obrona – analizował Karol Butryn, który został wybrany MVP spotkania w Lubinie. Jego zespół udziału w fazie play-off może być już pewny. – Plan wykonany, mamy pewne miejsce w play-off. Teraz czekamy na przeciwnika i będziemy się przygotowywać już pod tę konkretną drużynę – zapowiedział atakujący AZS-u Olsztyn.

źródło: ks.cuprum.pl, opr. własne