Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Kaliszanki pokonały w sparingu Budowlanych Łódź

Kaliszanki pokonały w sparingu Budowlanych Łódź

fot. Energa MKS Kalisz

Za drużyną prowadzoną przez trenera Jacka Pasińskiego ciężki tydzień. Od poprzedniego piątku siatkarki Energa MKS-u rozegrały cztery mecze łącznie składające się na 17 setów, a to dopiero początek okresu sparingowego. W piątek w Arenie kaliszanki pokonały 3:2 Budowlanych Łódź, piąty zespół poprzedniego sezonu TAURON Ligi. Dla łodzianek to już drugi sparing przed sezonem i drugi przegrany.

Odpowiednie natężenie spotkań kontrolnych ma pomóc we właściwym zgraniu drużyny, w której pozostały jedynie cztery zawodniczki z poprzedniego sezonu, dodatkowo wymieniono całe rozegranie. W nowym zespole postawiono na odpowiednie zbalansowanie młodości i doświadczenia, chociaż w szeregach Energa MKS-u młodości jest trochę więcej. Patrząc na średnią wieku kaliski zespół będzie jednym z najmłodszych w całej stawce, dodatkowo szansę w seniorskiej siatkówce otrzymało aż pięć zawodniczek, które na początku lipca zdobyły dla Kalisza pierwsze w historii mistrzostwo Polski juniorek.W obu zespołach wystąpiły zawodniczki aż do początku sierpnia, przez prawie dwa miesiące, trenujące pod okiem trenera Jacka Nawrockiego na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Polski. Ze strony Energa MKS-u były to Weronika Centka i Oliwia Bałuk, w przypadku Budowlanych Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Paulina Damaske, Julia Nowicka i Maria Stenzel. Z tej grupy najlepiej zaprezentowała się Weronika Centka, zdobywając aż 17 punktów pomimo braku gry w pierwszym i dodatkowym piątym secie.

Piątkowy pojedynek w kaliskiej Arenie był też pierwszym spotkaniem, w którym po przeciwnych stronach siatki stanęły siostry Damaske. Paulina, jeszcze do niedawna reprezentująca juniorski zespół Energa MKS-u Kalisz, z którym zdobyła mistrzostwo Polski i została MVP turnieju finałowego rozgrywanego w Kaliszu od nowego sezonu reprezentuje Budowlanych Łódź. Seniorski zespół Energa MKS-u zasiliła jednak jej siostra Magdalena, która swego czasu również została najlepszą zawodniczką turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek. Takie siostrzane pojedynki w przyszłym sezonie TAURON Ligi będą przynajmniej dwa.

Energa MKS Kalisz – Grot Budowlane Łódź 3:2
(25:15, 26:24, 25:27, 25:17, 21:25)

źródło: mks-kalisz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved