Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kadra juniorek kontynuuje przygotowania do sezonu w Szczyrku

fot. pzps.pl

Kadra juniorek U19 kontynuuje przygotowania do sezonu. Podopieczne trenera Wiesława Popika od 1 do 21 czerwca przebywały na zgrupowaniu w ośrodku Panorama Dudki na Mazurach. Po kilku dniach przerwy spotkały się na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Nie przyjechało jedenaście zawodniczek z tych co były w Panoramie Dudki. One od środy wezmą udział w Kaliszu w mistrzostwach Polski juniorek. W walce o medale zobaczymy następujące kadrowiczki – rozgrywające: Martyna Łazowska, Oliwia Poreda, środkowe: Zuzanna Kulig, Dominika Pierzchała, Laura Walewska, Magdalena Stambrowska, przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Julia Orzoł, Julita Piasecka i libero: Izabela Dąbrowska, Patrycja Nowacka.Trener Wiesław Popik obejrzy w Kaliszu decydujące spotkania mistrzostw Polski. – Zawodniczki zagrają po długiej przerwie. Będzie to dla nich ciężki turniej. Życzę uczestniczkom czempionatu przede wszystkim zdrowia. Faworytkami na papierze wydają się być gospodynie – powiedział polski szkoleniowiec.

Zgrupowanie w Szczyrku zakończy się 16 lipca. Planowane są mecze sparingowe. Zagrać z biało-czerwonymi chce Słowacja. Dodatkowo na obóz do Szczyrku trener Popik powołał środkową Antoninę Serafinowską, zawodniczkę z rocznika 2006, utalentowaną, dysponującą świetnymi warunkami fizycznymi.

W przypadku mistrzostw Europy U19 kobiet oprócz gospodarzy: Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji, w czempionacie wystąpią Rosja, Włochy, Turcja, Serbia, Niemcy, Słowacja, Bułgaria, Białoruś, Francja oraz Polska (10. miejsce w rankingu).

Organizatorzy utrzymali pierwotny termin mistrzostw, czyli 22-30 sierpnia. Czempionat odbędzie się Zenicy w Bośni i Hercegowinie oraz Osijeku w Chorwacji.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved