Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Julien Lyneel: Na razie nigdzie nie podpisałem umowy

Julien Lyneel: Na razie nigdzie nie podpisałem umowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wolelibyśmy grać w tym roku, ale mamy koronawirusa, dlatego ważniejsze jest zachowanie zdrowia. Igrzyska możemy rozegrać w przyszłym roku. Mam nadzieję, że osiągniemy w nich nasze cele – powiedział były przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Julien Lyneel.

Mimo że koronawirus nie odpuszcza powoli świat wraca do normalności. Jednak wcześniej przez pandemię zostały wstrzymane, a następnie przedwcześnie zakończone między innymi rozgrywki siatkarskie. – Wirus ten zaatakował cały świat, a także globalną gospodarkę. Musieliśmy przerwać walkę o mistrzostwo kraju, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami dla klubów i sponsorów. Była to niecodzienna sytuacja, bo nigdy wcześniej nie przerwaliśmy rywalizacji w ten sposób – powiedział Julien Lyneel, który nie ma jeszcze podpisanego kontraktu na nowy sezon. – Na razie nigdzie nie podpisałem umowy. Cały czas rozmawiam z moim menadżerem i planuję nowy sezon – dodał doświadczony skrzydłowy.Ostatnie dwa sezony spędził on w Jastrzębskim Węglu, z którym wywalczył brązowy medal PlusLigi oraz dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. – To było świetne doświadczenie we wspaniałym klubie. W pierwszym sezonie było kilka trudnych momentów, ale był on naprawdę dobry w naszym wykonaniu. W drugim sezonie mieliśmy zespół, który mógł zajść bardzo daleko, ale dla mnie był on trudny, ponieważ złapałem kontuzję łydki. Chciałbym jednak wyróżnić zwycięstwo w Kazaniu, gdzie nie jest łatwo pokonać Zenita – zaznaczył Lyneel, który żałuje, że miniony sezon został przerwany przez pandemię. – Graliśmy bardzo dobrze. Myślę, że mogliśmy osiągnąć wspaniały wynik – dodał.

Sezon kadrowy w tym roku jest praktycznie „martwy”. Nie ma Ligi Narodów, a igrzyska zostały przełożone o rok. Dla siatkarzy jest to niecodzienna sytuacja. – Tęsknię za siatkówką i kolegami z drużyny narodowej. Nie mogę się doczekać, aby ponownie z nimi zagrać – stwierdził francuski przyjmujący według którego przełożenie igrzysk olimpijskich na 2021 rok było jedynym możliwym rozwiązaniem. – Było to logiczne posunięcie. Podjęto najlepszą decyzję. Wolelibyśmy grać w tym roku, ale mamy koronawirusa, dlatego ważniejsze jest zachowanie zdrowia. Igrzyska możemy rozegrać w przyszłym roku. Mam nadzieję, że osiągniemy w nich nasze cele i je wygramy – zakończył Julien Lyneel.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved